Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6668
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjum do likwidacji? Będą cięcia w oświacie

Środa, 15 lutego 2012, 8:53
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 15:03
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Gimnazjum do likwidacji? Będą cięcia w oświacie
Pierwszoklasiści, którzy w ubiegłym roku ślubowali w "dówjce", byli ostatnim rocznikiem przyjętym do tej szkoły.
Fot. Agrafka
Absolwenci klas szóstych, którzy zamierzali uczyć się w nadchodzącym roku szkolnym w Gimnazjum nr 2 przy ul. Sudeckiej, będą musieli zmienić plany: szkoła będzie stopniowo wygaszana i nie przyjmie pierwszoklasistów. Zmiany będą też w Zespole Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych w Sobieszowie.

To pierwsze planowane decyzje w zakresie zapowiadanych zmian na mapie jeleniogórskiej edukacji. W przypadku gimnazjów władze miasta planują rozpoczęcie procesu wygaszania działalności Gimnazjum nr 2, które nie przyjmie we wrześniu pierwszoklasistów. W szkole pozostaną pozostałe starsze klasy. Za dwa lata placówka zniknie. Wcześniej wielokrotnie władze miasta podkreślały słabe wyniki w nauczaniu w "dwójce". Nie wiadomo, jakie będzie przeznaczenie budynku "tysiąclatki", w którym - zanim zaczęło działać gimnazjum - przez długie lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 14 im. Bolesława Krzywoustego.

W przypadku placówek ponadgimnazjalnych planowane jest połączenie Zespoły Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych ze szkołą przy ul. Leśnej i przeniesienie sobieszowskiej placówki do obiektu przy ul. Leśnej. Władze miasta tłumaczą, że w ten sposób zracjonalizują koszty, bo niektóre profile działania obu szkół są zbieżne. Jest też prawdopodobne, że w doychczasowej siedzibie szkoły w Sobieszowie zagości Karkonoski Park Narodowy wraz z centrum edukacyjnym.

W planach jest także likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury działającego od lat przy ul. Skłodowskiej-Curie 12. To placówka, która dba o dodatkowe zajęcia i konkursy z różnych dyscyplin artystycznych dla najmłodszych mieszkańców miasta i ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym międzynarodowych. Trudno nie zauważyć, że przez długi czas MDK był na marginesie zainteresowań miasta, jeśli chodzi o inwestycje, choćby remont jego siedziby.

Władze miasta tłumaczą swoje decyzje niekorzystnymi perspektywami demograficznymi oraz malejącą subwencją oświatową. Ostateczną decyzję podejmą radni, którzy zbiorą się w ratuszu 28 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (136) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group