Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9282
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjum do likwidacji? Będą cięcia w oświacie

Środa, 15 lutego 2012, 8:53
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 15:03
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Gimnazjum do likwidacji? Będą cięcia w oświacie
Pierwszoklasiści, którzy w ubiegłym roku ślubowali w "dówjce", byli ostatnim rocznikiem przyjętym do tej szkoły.
Fot. Agrafka
Absolwenci klas szóstych, którzy zamierzali uczyć się w nadchodzącym roku szkolnym w Gimnazjum nr 2 przy ul. Sudeckiej, będą musieli zmienić plany: szkoła będzie stopniowo wygaszana i nie przyjmie pierwszoklasistów. Zmiany będą też w Zespole Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych w Sobieszowie.

To pierwsze planowane decyzje w zakresie zapowiadanych zmian na mapie jeleniogórskiej edukacji. W przypadku gimnazjów władze miasta planują rozpoczęcie procesu wygaszania działalności Gimnazjum nr 2, które nie przyjmie we wrześniu pierwszoklasistów. W szkole pozostaną pozostałe starsze klasy. Za dwa lata placówka zniknie. Wcześniej wielokrotnie władze miasta podkreślały słabe wyniki w nauczaniu w "dwójce". Nie wiadomo, jakie będzie przeznaczenie budynku "tysiąclatki", w którym - zanim zaczęło działać gimnazjum - przez długie lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 14 im. Bolesława Krzywoustego.

W przypadku placówek ponadgimnazjalnych planowane jest połączenie Zespoły Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych ze szkołą przy ul. Leśnej i przeniesienie sobieszowskiej placówki do obiektu przy ul. Leśnej. Władze miasta tłumaczą, że w ten sposób zracjonalizują koszty, bo niektóre profile działania obu szkół są zbieżne. Jest też prawdopodobne, że w doychczasowej siedzibie szkoły w Sobieszowie zagości Karkonoski Park Narodowy wraz z centrum edukacyjnym.

W planach jest także likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury działającego od lat przy ul. Skłodowskiej-Curie 12. To placówka, która dba o dodatkowe zajęcia i konkursy z różnych dyscyplin artystycznych dla najmłodszych mieszkańców miasta i ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym międzynarodowych. Trudno nie zauważyć, że przez długi czas MDK był na marginesie zainteresowań miasta, jeśli chodzi o inwestycje, choćby remont jego siedziby.

Władze miasta tłumaczą swoje decyzje niekorzystnymi perspektywami demograficznymi oraz malejącą subwencją oświatową. Ostateczną decyzję podejmą radni, którzy zbiorą się w ratuszu 28 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (136)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
364
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group