Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6554
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjum do likwidacji? Będą cięcia w oświacie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 lutego 2012, 8:53
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 15:03
Autor: Es
Pierwszoklasiści, którzy w ubiegłym roku ślubowali w "dówjce", byli ostatnim rocznikiem przyjętym do tej szkoły.
Fot. Agrafka
Absolwenci klas szóstych, którzy zamierzali uczyć się w nadchodzącym roku szkolnym w Gimnazjum nr 2 przy ul. Sudeckiej, będą musieli zmienić plany: szkoła będzie stopniowo wygaszana i nie przyjmie pierwszoklasistów. Zmiany będą też w Zespole Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych w Sobieszowie.

To pierwsze planowane decyzje w zakresie zapowiadanych zmian na mapie jeleniogórskiej edukacji. W przypadku gimnazjów władze miasta planują rozpoczęcie procesu wygaszania działalności Gimnazjum nr 2, które nie przyjmie we wrześniu pierwszoklasistów. W szkole pozostaną pozostałe starsze klasy. Za dwa lata placówka zniknie. Wcześniej wielokrotnie władze miasta podkreślały słabe wyniki w nauczaniu w "dwójce". Nie wiadomo, jakie będzie przeznaczenie budynku "tysiąclatki", w którym - zanim zaczęło działać gimnazjum - przez długie lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 14 im. Bolesława Krzywoustego.

W przypadku placówek ponadgimnazjalnych planowane jest połączenie Zespoły Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych ze szkołą przy ul. Leśnej i przeniesienie sobieszowskiej placówki do obiektu przy ul. Leśnej. Władze miasta tłumaczą, że w ten sposób zracjonalizują koszty, bo niektóre profile działania obu szkół są zbieżne. Jest też prawdopodobne, że w doychczasowej siedzibie szkoły w Sobieszowie zagości Karkonoski Park Narodowy wraz z centrum edukacyjnym.

W planach jest także likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury działającego od lat przy ul. Skłodowskiej-Curie 12. To placówka, która dba o dodatkowe zajęcia i konkursy z różnych dyscyplin artystycznych dla najmłodszych mieszkańców miasta i ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym międzynarodowych. Trudno nie zauważyć, że przez długi czas MDK był na marginesie zainteresowań miasta, jeśli chodzi o inwestycje, choćby remont jego siedziby.

Władze miasta tłumaczą swoje decyzje niekorzystnymi perspektywami demograficznymi oraz malejącą subwencją oświatową. Ostateczną decyzję podejmą radni, którzy zbiorą się w ratuszu 28 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (136) Dodaj komentarz

~kora 15-02-2012 9:20
No tak po to ją remontowali żeby teraz zamknąć to normalne w naszym państwie!(chodzi o gimn.nr2) na pewno ten budynek zostanie sprzedany za marne grosze wybranym !
~ktosiowa 15-02-2012 9:22
Wszystko powoli zaczyna zanikać. Mysle ze podstawowym problemem jest słaby rozwoj miasta, male perspektywy w nim. Ludzie stad wyjezdzaja. Juz teraz wystarczy sie rozejrzec ze jest tu malo mlodziezy, a ludzi po maturach spotkac to rzadkosc, wszyscy wyjezdzaja do wiekszych miast. Niedlugo zostaną tu sami starzy ludzie. Smutna rzeczywistosc.
~??? 15-02-2012 9:26
Nic się nie zmarnuje budynek, będzie tam katolickie gimnazjum i katolicka szkoła podstawowa, która szuka przecież odpowiedniego budynku. http://www.sep.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=35:katolickie-gimnazjum&catid=6:newsy-na-stronie-gownej
~Gość 15-02-2012 9:29
A Rząd Tuska Irlandie obiecywał ,Zawiła z Obrębalskim rozwój miasta ,a co mamy zapadłą dziurę z której wszyscy uciekają ,PO doprowadzi do tego że tylko urzędasy będą mieli prace a reszta ludzi niestety wyniesie się z tej zapadłej dziury,brawo głosować dalej na durniów z PO i im podobnych>
~Tubylec 15-02-2012 9:31
Jak dzieci z rejonu przejdą do gimnazjum nr 1 to i tak znacznie obniży sie poziom nauczania. Teraz do jedynki przyjmowani sa uczniowie spoza rejonu, ale mający dobre wyniki w nauce i one podnosza średnią. Jak jedynka przejmie rejon dwójki to dla tych spoza rejonu zabraknie tam miejsca i dopiero wyjdzie czy to w gimnazjum nr 1 tak dobrze uczą, czy po prostu przyjmują dobrych, chcących sie uczyc uczniów. Za trzy lata gimnazjum nr 1 zbliży sie poziomem do likwidowanej dwójki. Czy ktoś sie założy? jak sie sprawdzi moja prognoza to co, zlikwidujemy gimnazjum nr 1? Jakby wprowadzić rejonizację w gimnazjach to wg obecnych kryteriów stosowanych przez władze Jelonki lada moment i gimnazjum w Żeromie trzebaby zlikwidować.
~eeeeeee tam 15-02-2012 9:34
zgadzam sie zamykac co sie da.KONONOWICZA NIKT NIE CHCIAL wybrac glupi nie jest.
~slewin 15-02-2012 9:39
chodziłem do tej szkoły ... i nie powiem nic złego ;) Może lepiej zlikwidować jakąś szkołę w centrum ? Szkoła dawna sp.14 jest w bardzo dobrym miejscu, wymięcie nauczycieli i jedziemy dalej... A jak zlikwidują szkołę co będzie z budynkiem i tym dużym terenem ? Bloki tam zrobicie pewnie !
~Michi 15-02-2012 9:46
Słusznie! Po co przez tyle lat uczyć i kształtować charaktery małolatów? Żeby odebrać zasiłek dla bezrobotnych nie trzeba kończyć Harvardu! Wystarczą 3 klasy, umiejętność postawienia krzyżyka w rubryce "podpis" i zobowiązanie się do przestrzegania obowiązującego Prawa. Otaczający nas świat wytłumaczą dzieciom katecheci za przysłowiowe "Bóg zapłać". I to w zupełności wystarczy!
~Do prezydenta Marcina Zawiły 15-02-2012 9:46
Szanowny Panie Prezydencie, szanowna Rado Miejska. Tą decyzją wszyscy ją popierający, łącznie z p. Marcinem Zawiłą jesteście przegrani zarówno politycznie, jak i społecznie. Macie kasę, więc radzę wyprowadzić się jak najszybciej z miasta. To nie są groźby, sami zobaczycie, że ludzie nie dadzą sobie pluć w twarz. Władza ma być dla ludzi, nie odwrotnie. Jeżeli uważa Pan, że zamykanie szkół jest niezbędne, to jak Pan i Rada uzasadnią konieczność podnoszenia sobie pensji. Pan Prezydent jest w temacie doświadczony, bo pensję podniósł sobie już na starcie. Wiadomo, że nie startowaliście w wyborach w innym celu, niż kasa. Argumentów za likwidacją nie macie. Gimnazjum nr 2 jest drogie w utrzymaniu, bo przenosi się tam trudną, często upośledzoną młodzież. Zawiła i spółka - jesteście przegrani. Smutne, ale prawdziwe.
~look 15-02-2012 9:48
...Właściciele Biedronki zacierają ręce...
nosek9 15-02-2012 10:01
kiedy będą likwidować ratusz ? kupię obiekt
~Michi 15-02-2012 10:04
09:48 | ~look | Fakt! Niedługo umiejętność obsługi kasy w biedronce stanie się pożądaną cechą każdego absolwenta polskiego systemu szkolnictwa. Walka o to prestiżowe stanowisko pracy jeszcze bardziej zaostrzy konkurencję i wpłynie na wzrost wydajności.Umiłowanie demokracji, wolnego rynku, solidaryzmu społecznego i uczciwości "władzy" jest nadrzędnym celem naszych "elit".
~powód prosty 15-02-2012 10:04
Władza musi mieć przecież kasę na bankiety. Straszne.
~Plum 15-02-2012 10:06
wyburzyć i postawić biedronkę albo parter adaptować na biedronkę a piętra na chińskie centrum. Brakuje tego typu asortymentu usług w tej części miasta.... Do najbliższej biedronki z 800 metrów. skandal!!!
~ 15-02-2012 10:06
A może redakcja poda też informacje o planach zamknięcia MDK-u? A mieliśmy taki ładny cytat "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" szkoda że odszedł do lamusa I dlaczego zamykając jedno gimnazjum otwiera się w tym czasie inne, również dotowane państwowymi pieniędzmi? Bo katolickie?
~skandal ! 15-02-2012 10:15
Szanowny Panie Prezydencie, szanowna Rado Miejska. Tą decyzją wszyscy ją popierający, łącznie z p. Marcinem Zawiłą jesteście przegrani zarówno politycznie, jak i społecznie. Macie kasę, więc radzę wyprowadzić się jak najszybciej z miasta. To nie są groźby, sami zobaczycie, że ludzie nie dadzą sobie pluć w twarz. Władza ma być dla ludzi, nie odwrotnie. Jeżeli uważa Pan, że zamykanie szkół jest niezbędne, to jak Pan i Rada uzasadnią konieczność podnoszenia sobie pensji. Pan Prezydent jest w temacie doświadczony, bo pensję podniósł sobie już na starcie. Wiadomo, że nie startowaliście w wyborach w innym celu, niż kasa. Argumentów za likwidacją nie macie. Gimnazjum nr 2 jest drogie w utrzymaniu, bo przenosi się tam trudną, często upośledzoną młodzież. Zawiła i spółka - jesteście przegrani.
~look 15-02-2012 10:18
...no tak część szkół zlikwidują,a co z pracownikami oświaty....hmm.....WIEM...władze miasta niech już zaczną organizować dla nich kursy na obsługę kasy fiskalnej...proszę wykorzystać projekty unijne "Kapitał Ludzki"...Postaw na siebie...itp.....
~Michi 15-02-2012 10:23
Zaistniała bardzo pilna potrzeba zamknięcia tej placówki spowodowana zapowiedzią likwidacji Funduszu Kościelnego. "Taca" to trochę za mało żeby utrzymać stan posiadania w należytej kondycji. Wywali się na zbitą buzię rozwydrzonych pedagogów z ich kilkunastogodzinnym pensum i niebotycznymi żądaniami finansowymi, a ich miejsce zajmą pracowici i z pokorą znoszący trudy dnia codziennego katecheci. Będzie dobrze! Nie traćcie Nadziei!
~do 10:23 15-02-2012 10:24
Jesteś idiotą.
~ 15-02-2012 10:27
A może redakcja poda też informacje o planach zamknięcia MDK-u? A mieliśmy taki ładny cytat "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" szkoda że odszedł do lamusa I dlaczego zamykając jedno gimnazjum otwiera się w tym czasie inne, również dotowane państwowymi pieniędzmi? Bo katolickie?
~do ~Michi 15-02-2012 10:30
Racja Michi połączą szkoły z sobieszowa i cieplic i zgodnie z wymogami rynku utworzą klasy o specjalnościach: obsługa kasy fiskalnej obsługa magazynu obsługa stoiska nabiałowego obsługa stoiska mięsnego obsuga stoiska warzywnego konserwacja powierzchni płaskich. oraz dla najlepszych menager ksiosku w gazetami.
~Michi 15-02-2012 10:35
10:24 | ~do 10:23 | Chcąc być w zgodzie z panującym obecnie trendem - chętnie nadstawię drugi policzek. Nie krępuj się!
~rychu 15-02-2012 10:35
A PAŁAC W SOBIESZOWIE DO SPRZEDANIA? Od lat jest na to chętny. Szkoły powszechne to przecież durny wymysł komuny. PO jaką cholerę mamy dzieci uczyć? Ale poważnie to jestem gotowy wyjść na ulicę i głośno protestować!!!
~normalny 15-02-2012 10:47
Ludzie! Co wy chcecie od tego katolickiego gimnazjum?! Poczytajcie trochę i zasięgnijcie nauki, zanim bezmyślnie, w swoim antyklerykalnym zacietrzewieniu klepać w klawiaturę. To, że będzie to gimnazjum publiczne oznacza jedynie wypłatę subwencji oświatowej (która teraz wynosi chyba ok. 5 tyś zł rocznie na ucznia, co przy np. dwóch klasach po 15 osób daje ok 150 tyś zł na rok, czyli ok. 12,5 tyś na miesiąc. Czy to tak dużo? Utrzymanie kadry nauczycielskiej, administracji, budynku, rachunki za media, itp. to już będzie problem podmiotu prowadzącego, czyli w tym przypadku stowarzyszenia, które dostało zgodę. I o co tyle szumu?! Czy nie będą tam się uczyły również dzieci podatników? Co z tego, że katolickie? Niech się zbiorą "lepsi" i założą bardziej atrakcyjne laicko-palikotowe(?)
~nauczyciel 15-02-2012 10:48
To może WŁADZA powinna zastanowić się nad połączeniem G3 i G2. Dla wszystkich byłoby lepiej. Elektronik zostałby w "zajętym " już i tak przez siebie budynku, a gimnazjaliści po połączeniu "rozwijaliby się" wśród rówieśników. A tak, to małolaty z gimnazjum zamiast uczyć się, to robią wszystko, by zwrócić na siebie uwagę przystojniaków z Elektronika. Niekoniecznie było to dobre rozwiązanie. Może jednak nie byłoby to głupie. PANIE PREZYDENCIE - proszę przemyśleć. Dzięki temu Elektronik rozwinąłby skrzydła, a gimnazjum ( połączone) miałoby nabór. A tak zrobi Pan krzywdę Pani Piaseckiej lub nie daj Boże "Zeromowi", jak ta cala miernota trafi do elitarnych szkół.
~do normalny 15-02-2012 10:49
Milcz moherze. Jakiekolwiek wspieranie kościoła przez państwo jest złe, co nie podlega dyskusji.
~gosiaczek 15-02-2012 10:54
Możecie sobie \"gęby wycierać\" tym gimnazjum katolickim, ale ono i tak powstanie. Jeśli taka będzie WOLA BOŻA !!!! A tej nic i nikt nie stanie na drodze. dzięki prezydencie! Katolicki Uniwersytet Lubelski dobrze Pana ukształtował!!! Tylko czemu pan takiej partii służy??????????????? Rękami katolików walczy z KOŚCIOŁEM.
~pytajnik 15-02-2012 10:58
Dlaczego o tych planach nie mówiono przed wyborami? Co na to wybitny znawca oświaty - Zofia Cz.? Co Rada Miejska wobec faktu że miasto umiera?
~gosiaczek 15-02-2012 11:04
Popieram "normalnego" Chyba jesteś ze Stowarzyszenia, skoro się tak dobrze orientujesz?????? Masz rację ! Walcz o swoja posadkę!!!! Ale tez mam nadzieje, że wasza oferta edukacyjna będzie alternatywą dla komunistyczno- palikotowego stylu wychowania. Katechetki gorą!!!! Jak parę postow wyżej pisze Michi " pracowici i z pokorą znoszący trudy dnia codziennego katecheci"
~:((( 15-02-2012 11:21
a co z MDK !!!!! czy wam rozum odebrało !!!!! Jedyna placówka darmowa!! z prawdziwymi specjalistami !!! gdzie ja dam dziecko ! nie stac mnie na prywatne lekcje !!!!! a w szkołach to wf istki uczą zajec artystycznych , jakaś pomyłka ))) nie zabierajcie na MDK!!!!!!
~Aqa 15-02-2012 11:40
Ok na dzień dzisiejszy może i jest mało uczni - ale zobaczcie co się dizeje w podstawówkach :/ Przyjmują dzieci 5 i 6cio letnie - już jest przepełnienie za 2 lata będzie sajgon który po 6ciu latach podstawówki pójdzie do Gim - tylko którego skoro jest ich coraz mniej :/ Parodia normalnie i robienie pokolenia i...li bo poziom nauki spadnie, sale bedą przepełnione a nauczyciele pracowali na 2 zmiany by ich (uczni) pomieścić :/
~Nemo 15-02-2012 11:48
Rychu, jestem z toba!
~... 15-02-2012 11:57
MDK zamykają ??????????? ŻART CHYBA JAKIŚ!!!!!!!!
~aa 15-02-2012 12:00
no wlasnie a jak przyjdzie znowu wyż, który teraz jest w przedszkolach, to beda wtedy na gwalt szukac budynkow????
~normalny 15-02-2012 12:04
Szkoda słów... Skoro moje zorientowanie w systemie oświaty oznaczać ma z miejsca, że jestem "moherem ze Stowarzyszenia, który walczy o swoją posadkę", to faktycznie lepiej milczeć i życzyć uczestnikom tego forum dalszej równie "owocnej" we wnioski i "merytorycznej" dyskusji. Z pozdrowieniami dla wszystkich światopoglądowo ograniczonych :]
~Bóg 15-02-2012 12:08
Jaki pajac pozwoli na likwidacje MDK?????? Bronić MDK!!!!!
~opraffca 15-02-2012 12:15
I weź tu w oświacie szukaj oświecenia....
~Flesz 15-02-2012 12:20
jasne janse, jak tancerki z mdk prosiły o dofinansowanie na wyjazdy, na stroje, choć minimalne to zawsze była odmowa, jak wracały z konkursów, z pokazów to rozpisywał się pochwalnie, jeden z drugim że to "NASZE" sukcesy. A DUPA! Jak plastycy z MDK powygrywali konkursy, to "NASZE", jak potrzeba dofinansowania to "WASZE"..probelmy. A DUPA! Zlikwidujcie mdk, niech jeleniogórskie dzieciaki juz do końca nie mają co robić, niech piją ,ćpają i siedzą na ławkach. MDK dla wielu był i jest drugim domem, niejednemu dziecku pomogło w problemach, to nie są po prostu dodatkowe zajęcia. To rodzina, o której się pamięta długo po odejściu z zajęć. Chciałabym zeby moje dzieci tez mogły miec takie wspomnienia jak ja mam ..
~ja 15-02-2012 12:33
Niestety ludzi mlodych UBYWA.mam syna konczy studia i wyjazd za Granice.Juz ma tam prace zalatwiona za duze pieniazki a nie to co w Jeleniej Gorze .To jest miast wymarle i ludzi STARSZYCH.Tak to wyglada i maja racje ze wyjezdzaja .
~jam 15-02-2012 12:34
amoze MDK przeniesc do Gimnazjum nr 2 .najprostsze rozwiazania najlepsze
~leniwy Belf 15-02-2012 12:41
do Flesz... ....tak to już jest niestety:Co je Twoje to je moje- co je moje to....NIE RUSZAJ!!!!A pod cudzymi sukcesami najłatwiej jest się podpisać. GŁUPOTĄ GRANICZĄCĄ Z ABSURDEM nazwałbym fakt(?) zlikwidowania MDK. OJCOWIE MIASTA-OPAMIĘTAJCIE SIĘ PÓKI NIE JEST ZA PÓŹNO!!!!
~Gość 15-02-2012 12:50
Mam nadzieję, że znajdą jakąś robotę zastępczą dla nauczycieli, jakieś osiedlowe świetlice i warsztaty czy coś. Póki nie przyjdzie więcej dzieci. Oczywiście dla tych dobrych, bo niektórych wywaliłbym na zbity ryj za totalny brak kompetencji...
~lol 15-02-2012 12:54
Oszczędności należy szukać w "obowiazkowych pensum dyrektorów" a nie w zawalnianiu nauczycieli. Dziś w jelonce dyrektor w macierzystej nie pracuje a poza obowiązkowym wymiarem godzinki lecą, Gdzie logika. Wydział oświaty zamiast nadzorować to wspóldziała.
~krys. 15-02-2012 13:07
a jak to ?"wygaszaja" szkole przy ul.Sudeckiej a otwieraja katolicka ?
~grozyl 15-02-2012 13:09
WY GALGANY!!!! TO MOJA SZKOLA I KIJ WAM DO TEGO !!!! JAK NIE WIECIE TO DO TEJ SZKOLY NIE CHODZA CIECIE!!!! NIE WIECIE JAKI JEST TAM POZIOM NAUCZANIA I WG TO SIE PRZYMKNIJCIE! BO GORSZE d...lE I OGRY CHODZA DO GIMNAZJUM NR 1! TYLE NA TEN TEMAT! PZDR.
~tyrytyry 15-02-2012 13:13
a co na to Pani dyrektor szkoły w Sobieszowie, która zawsze była taka dumna z tego, że budynek szkoły niegdyś był pałacem?
~123 15-02-2012 13:34
HAHAHA NIECH ZAMYKAJA SZKOLY!!! TUSKOLANDIA CZY KACZOLANDIA I KAZDA NASTEPNA X-LANDIA TO SYF!!! WSZYSCY JUZ RZADZILI I MACIE TO NA CO ZASŁUŻYLISCIE POPRZEZ WASZ WYBÓR W GŁOSOWANIU.NIE KLAC, NIE UJADAC TYLKO SZUKAC MADREJ ALTERNATYWY-WIEM,WIEM,ZE NA DZIEN DZISIEJSZY NIE MA NIC SENSOWNEGO I DLATEGO MAMY KIBEL
~123 15-02-2012 13:46
WIEC NIE MA CO NARZEKAC TYLKO WIAC Z TEGO KRAJU TAM GDZIE SIE DA ZYC I DZIECI NAKARMIC ORAZ WYKSZTAŁCIC NIE ZAPOMINAJAC O WPOJENIU POLSKOSCI A RZADY 2345678910 RP TRZA MIEC W TYŁKU TAK JAK ONA MA NAS W TYŁKU I PO SPRAWIE,JASZCZE POLITYCY ZAPŁACZA I MOZE PÓJDA PO ROZUM DO GŁOWY
~ha ha ha ha 15-02-2012 13:46
Do NAUCZYCIELI likwidowanych szkół!!!! Szanowni panstwo!!! A ilu z was ( prawdopodobnie zdecydowana większość !!!)głosowało na pana Zawiłę , i na PO w wyborach parlamentarnych? CZY NIKT WAM JESZCZE TEGO NIE UŚWIADOMIŁ, że to był WASZ WYBÓR. Dziękujcie im więc, a nie pomstujcie. I z pokorą poddajcie ich woli, bo ONI Was reprezentują przecież. Trzeba było trochę refleksji przed wyborami. Kto, jak kto ale nauczyciele są wykształceni. Czyżby media myślały za Was??? A wy jak stado baranów, robiliście, to co Wam sugerowano ze szklanego ekranu? Ci z katolickiej szkoły na pewno swój glos oddali nie na TĘ partię, a jednak ONA im sprzyja. Katolicy Jeleniej Góry łączcie się!!!!
~VI kl 15-02-2012 13:53
Miałam złozyć do 2 papiery. Nie idzie mi najlepiej w szkole. Myślałam ze w 2 dam sobie rade i może do liceum pójde. A teraz nie wiem co robić.
~ 15-02-2012 14:10
Bardzo podoba mi sie ostatnie zdanie tego artykulu. W zwiazku z tym kiedy zlikwiduje sie Ratusz? Zaczac mozna powoli od likwidacji stanowisk niepotrzebnych prezydent kilku zastepcow i doradcow to juz stanowczo za duzo jak na umierajace misato.Do tego banda Bezradnych "radnych".
~brawo 15-02-2012 14:15
Miasto już chyba naprawdę chce żeby młodzi marnowali czas na ulicach przy wszelkiego rodzaju używkach zabierając MDK. Jest tam przecież masa grup którzy rozwijają swoje zainteresowania od malowania po kickboxing. Nie ma co brawa dla "prezydenta" tego smutnego,szarego miasta....
~Op 15-02-2012 14:24
Przepraszam znaczna część radnych w sprawach wlasnych jest bardzo zaradna.
~zez 15-02-2012 14:54
bardzo dobry pomysł ! Popieram i jestem ZA ! ale uważam też że CKU również do likwidacji bo od lat nie rozwija się i nie mają tam chętnych do uczestnictwa w jakiejkolwiek edukacji której oferta jest mocno uboga! Miasto tylko opłaca etaty pań dyrektorek które tygodniami grzeją krzesła bo pracują tylko co 3 weekend! Dyrektor takiej podstawówki zasuwa po 40 godz tygodniowo i dłużej za tą samą gaże co dyrektorki tam ! To trza też zreformować ! ale dyr CKU zapisała się do PO. ciekawe czy coś się zmieni
riki_tiki 15-02-2012 15:00
W głowach się już chyba nie mogło im bardziej poprzewracać.... Zespół Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych w Sobieszowie naprawde jest dobrą szkołą.... Ale najśmieszniejsze jest to ,że jak Cateringi im potrzebne to wiedzą gdzie wyciągnąć ręce , a teraz już tą szkołe mają głeboko w ....nie rozumiem , jak można zlikwidować coś co wpływało pozytywnie na korzyść ogółu.... i zmarnować to przenosząc do Leśnej... Moim zdaniem jest to nieposzanowanie uczniów owej szkoły... którzy w pocie czoła i z wielkim zaangażowaniem tak pięknie promują tę szkołe...tyle co się słyszało dobrego , co chwila można było przeczytać na Jelonce same wspaniałe wiadomości o tej szkole...SMUTEK W SERCU ŚCISKA PRZEZ TE WYMYSŁY WSYSTKIE...
~PIASKICZASU 15-02-2012 15:06
Chory pomysł. Co za kraj!!! jak chcecie tak wszystko zamykac to zamknijcie tez siebie ;] nie umiecie podejmowac dobrych decyzji dla miasta wyjazd ze "stołka" Peace
~Bolko. 15-02-2012 15:17
A co się stanie z archiwum TPL-u/TPD w Sobieszowie złożonym po jego likwidacji w 2005 r., w w Zespole Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych?
~uczennica G3 15-02-2012 15:17
... Do kl. VI: idź do G3. Tam wiedzę zdobędziesz.Na lajcie . nie tak trudno jak w G1 i Zeromie. Życia tez sie nauczysz i .... co najważniejsze znajdziesz na pewno partnera !!! Władza dba o przyrost naturalny. Tu jest fajnie dla dziewczynek. A chłopcy mają raj...A tak poważnie, to idź do katolickiego gimnazjum !!!
~gosiaczek 15-02-2012 15:26
A zobaczycie jeszcze PO-Palikatowi wyborcy, że za parę lat, to swoje dzieci i wnuki , których sami wartości nie nauczycie ( bo skąd macie je znać!) będziecie chcieli kształcic w KATOLICKIEJ SZKOLE, a nie do jakiejs lewackiej, gdzie tolerancji dla p...łów i ćpunów uczą, a palikotowcy "maryśke" rozdają. Bóg zwycięży!katolicy Jeleniej Góry łączcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~UczeŃ165 15-02-2012 15:39
To wszystko jest bez sensu.! Technik weterynarii nie bedzie mial warunków do nauki swojego profilu w leśnej ; // Jak mamy uczyc sie swojego zawodu.?! P. prezydencie odpowiedz nam.!
~ 15-02-2012 15:47
DOLNOŚLĄZAK. "1000 szkół na tysiaclecie". Takie hasło w 1966 r. uknuli "wredni komuniści". I faktycznie wybudowano tych tysiąc szkół. MDK - to również wymysł "czerwonej hołoty". Dziwię się, że tysiaclatka przy Sudeckiej oraz MDK tak długo uchowały się od czasu gdy solidarnościowy Jachu i Stachu zabrali sie za reformowanie kraju. Najwyzsza pora aby to zlikwidować. Wszak brak jest ekonomicznego uzasadnienia dla utrzymywania pokomunistycznych placówek. Cdn.
~j 24 15-02-2012 15:54
na tym duzym placu postawic BIEDRONKE na osedlu nie ma
~124 15-02-2012 15:55
BIEDRONKE tam postawic bo jest tam duzo miejsca
~Eukaliptusow 15-02-2012 15:56
Tak najlepiej wszystko sprzedajcie. Ehh i weź tu się przyznaj że Polakiem jesteś ... najlepiej sprzedajcie cały kraj dla was to satysfakcja bo kasa będzie Przeliczajcie wszystko na pieniądze to niedługo nawet rodzine sprzedacie! Was nie interesuje że szkoła w sobieszowie ma swoje tradycje ma znakomicie wyposażoną kuchnie przez co uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności ale cóż lepiej wepchać wszystkich do jednego budynku i uczcie sie bo przecież trzeba ... to dajcie nam warunki do nauki a nie tylko potraficie karami finansowymi obciążać za nie chodzenie do szkoły... Żenada
~ 15-02-2012 16:00
Cd. z 15:47. Pozyskana z likwidacji tych placówek kasa może być pomyślnie wykorzystana np. na sfinansowanie szkoły przykościelnej Erazma i Pankracego /takie zapotrzebowanie złożyli wielebni/ oraz świetlico-harcówko-kaplicy przy ul. Wiejskiej, prowadzonej pod okiem harcmistrza ZHR kazimierzap. /po likwidacji MDK/. DOLNOŚLĄZAK cdn.
~ 15-02-2012 16:09
Cd. z 16:00. Kompromitujące jest to, że reformatorem magistrackiej oswiaty został Paweł Domagała /członek władz SLD/, który do wykonywania swoich obowiazków magistrackich obowiazków zachęcony został przez PO-Zawiłę dodatkową kasą w radzie nadzorczej MZK. Z czyjej rekomendacji Domagała SLD został umoczony w kompromitujący działania PO-partii.DONOŚLĄZAK.
~gość1999 15-02-2012 16:21
szczerze powiedziawszy to nie NIE WYOBRAŻAM sobie by szkoła ZSPŻ została połączona razem z Leśną.Zawsze gdy chodziło czy o Cateringi czy o cokolwiek innego to zawsze z telefonem do Przyrodniczo-Żywieniowej bo nikt inny tak dobrze się nie spisywał jak ta owa szkoła.Jest wiele powodów dla których prędzej czy później wszyscy by się tam wzajemnie pozabijali.Jak sobie wielmożny PAN \'\'prezydent\'\' wyobraża tam naukę innych kierunków z Sobieszowa?Gastronom to gastronom starczy im tylko kuchnia a i tak mało się o nich słyszy.Więcej jest osób oraz kierunków w Sobieszowie,więc radziłabym pomyśleć nie tylko o klasach żywieniowych,lecz o weterynarzach,architekturze krajobrazu czy też klasie geodezyjnej gdzie oni mieliby kształtować swoje umiejętności.Miejmy nadzieję,że się to nie wydarzy ;) Pozdro :D
~maxie 15-02-2012 16:29
Złodzieje
~Gość 1 15-02-2012 16:41
Fajnie, że piszecie i to mądrze piszecie, ale niestety psu na budę, bo nikt naszymi zdaniami się nie przejmuje! zawiła (celowo mała literą, bo nie mam dla niego szacunku za grosz) ma plan i możemy go pocałowac w ...., on swoje zrobi i tyle!
~zsliu 15-02-2012 16:46
JAK mamy połączyć się z weterynarzem???! W gastronomie nie ma do tego warunków! Poza tym szkoła jest mała, gdzie mamy się uczyć? chore pomysły, bo cięcia w budżecie. prezydencik za mało kasy ma czy co?
~///... 15-02-2012 17:00
Niestety, nauczyciele kształcą się przez całe życie- podnosząc nieustannie kwalifikacje i jakie mają perspektywy pracy w JG po likwidacji szkoły?Markety?Władze miasta o tym nie myślą, zlikwidować szkołę to oszczędność, a ludzie się nie liczą!Straszne!
~Gość 1 15-02-2012 17:07
Sorki, ale nikt nauczycieli nie zatrudni w marketach, bo jak mi powiedziano w jednym takim na B, że po studiach na kasę i przerzucanie kartonów nie mogą zatrudniać.
~12 15-02-2012 17:14
Cateringi zawsze robiły 2 szkoły- Handlówka i Gastronom Rolnik raptem zrobił 3 imprezy w tym roku i to tylko dlatego, że Handlówka była w remoncie a Gastronom miał już zaplanowane imprezy. Niech nie myślą, że już ma monopol na catering w mieście.Jak przeniosą szkołę, to chyba weźmiecie ze sobą wszystkie swoje pracownie i na Leśnej też będziecie się mogli uczyć.
~ 15-02-2012 17:18
do ~12: moze i 3 cateringi ale jakie smaczne ... a na leśnej to nawet do pięt nie dosięgają Rolnikowi....
~the cat 15-02-2012 18:00
co ja paczę ??? :(
~Zdzich 15-02-2012 18:11
Po co takie larum? Przecież w tym mieście i tak nie ma perspektyw na cokolwiek, więc prędzej czy później i tak wszystko zostanie zamknięte. Gdyby tylko więcej młodych osób miało możliwość wyjazdu to na pewno mnóstwo z nich wyjechałoby stąd jak najszybciej, bo i po co tu dalej siedzieć? Słabe możliwości edukacyjne, brak pracy, bardzo słabe zarobki, słabe połączenia komunikacyjne, uboga oferta kulturalno-rozrywkowa, wysokie ceny komunikacji miejskiej, wysokie ceny mieszkań... Można by wymieniać i wymieniać. Za parę lat to będzie miasto emerytów, jeżeli dalej będzie robić z siebie miasto turystyczne, którym nie jest i nigdy nie będzie. Dziś mówi się Jelenia Góra koło Karpacza, a nie Karpacz koło Jeleniej Góry.
~Zdzich 15-02-2012 18:18
I choć i Karpacz i Jelenia Góra znajdują się w kryzysie, tak Karpacz przynajmniej stara się coś robić. W Karpaczu ma powstać deptak, wraca TdP, pojawiają się jakieś sklepy, atrakcje przy głównej ulicy miasta, powstał wyciąg, powstał Gołębiewski, który niesamowicie przyciąga ludzi do Karpacza, ciągle coś tam próbuje przynajmniej się zmieniać. A w Jeleniej Górze albo przybędzie nowa dziura w drodze albo coś się zamknie. Gdzie jest tak upragnione przez jeleniogórzan wielosalowe kino? Mieszkańcy Jeleniej Góry ciągle tylko dofinansowują Wrocław, Lubin, Legnicę czy Wałbrzych, bo pojadą do kina, na dyskotekę, na zakupy...
~RR z SP 15-02-2012 18:26
I co ja czytam. W piątek jak przedstawicielka Rady Rodziców zostałam zaproszona na spotkanie ws oświaty. I wielokrotnie wspominano Gimnazjum nr 2, zarówno pozytywnie jak i negatywnie), wierzcie jedna z mam naprawdę wychwalała szkołę, że daje możliwości, nauczyciele zauważają potrzeby, zainteresowania uczniów. Padło też pytanie wprost o likwidacje, łączenia szkół. zgadnijcie co Pan Prezydent Zawiła odpowiedział..... I po cholerę zapraszał nas Pan na pseudokonsultacje, jak i tak już wtedy była podjeta decyzja.
~haker 15-02-2012 18:42
pamie zawila moze sprzedajmy ratusz a wy wprowadzcie sie do szkoly nr 2 mniej tam etatuw kasa zaoszczedzona i tak nieroby w ratuszu grzeja dupy nic nie robiac dla biednych ludzi kase ze spzedazy ratusza rozdac na pomoce spoleczne wstyd panie prezydencie niech nastepna kadencje pan da nse spokuj w dupie mam taka wladze internauci sie zemna napewno zgodza
~zawiedziona 15-02-2012 18:44
Tak Panie Prezydencie nie ma Pan szans na następną kadencję za posunięcia w sprawie likwidacji MDK,bede namawiać znajomych przyjaciól żeby Pan poznał smak porażki i chciałabym aby Pan też miał kiedyś takie przykre doświadczenia jak Pana wywalą tuż przed osiągnięciem wieku emerytalnego z dobrej posadki,ale znając poplecznictwo to zawsze Wy z góry spadacie na cztery łapy i nie martwicie się o ludzi ,którzy stracą pracę w związku z likwidacją M D K . Pracują nie tylko nauczyciele ale także inni ludzie ,którzy dbają o prawo kadrowe, finanse,zaopatrzenie,czystość i co z nimi? no najlepiej na "kuronia" wysłac bo co to Was obchodzi!!!!!!!!!! Ale doczekam sie jak Pan ustąpi ze "swojego ciepłego stołeczka" i trzymam za to kciuki!!!!!!!!!!! i moi znajomi również,a i rodzina też ,a mam ją dużą!!!!!!!
~haker 15-02-2012 18:49
pamie zawila moze sprzedajmy ratusz a wy wprowadzcie sie do szkoly nr 2 mniej tam etatuw kasa zaoszczedzona i tak nieroby w ratuszu grzeja dupy nic nie robiac dla biednych ludzi kase ze spzedazy ratusza rozdac na pomoce spoleczne wstyd panie prezydencie niech nastepna kadencje pan da nse spokuj w dupie mam taka wladze internauci sie zemna napewno zgodza
~do Ewelina 15-02-2012 18:52
Jak taki poziom kultury prezentuje cała społeczność tej szkoły, to proszę Boga, by was prędzej rozpirzono. Wśród kulturalnych uczniów, może i "na ludzi" kiedyś wyjdziecie. współczuję pedagogom ....
~Pazurek 15-02-2012 19:23
A propos pani dyrektor ze szkoły w Sobieszowie. Dzięki jej niezwykłemu uporowi i determinacji ta szkoła w ogóle istnieje. Gdyby na jej miejscu był jakiś mężczyzna, placówki dawno by nie było. Odnośnie szkoły katolickiej. Proponuję całkiem poważnie masowe opuszczanie kościoła katolickiego i zawiązanie stowarzyszenia ewangelicko-augsburskiego, po czym należy wystąpic o dotacje na placówkę oświatową o charakterze protestanckim. Miasto nie miałoby prawa odmówić, a zapewniam że różnica przeogromna z korzyścia dla szkoły protestanckiej i jej uczniów.Ludzie, zrozumcie,że państwo polskie stacza się, płaci wielką cenę za konkordat, problem w tym ,że skutki będą bolesne wiele lat, ale wierzę, ze kiedyś spotka za to zasłużona kara wszystkich tych, którzy się do tego przyczynili.
riki_tiki 15-02-2012 19:23
Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych to dobra młodzież... każdego mogą ponieść nerwy ... no tak , ale w dzisiejszych czasach wszystkich mierzy się jedną miarą .... pozory mylą , więc nie wyskakujmy z tekstem typu ,,Jak taki poziom kultury prezentuje cała społeczność tej szkoły, to proszę Boga, by was prędzej rozpirzono. '' ...
~Pawcio 15-02-2012 19:27
ja teraz chodze do tej budy do 1 gim i w niej jest git jak zamkną to zamkną ja i tak ją już skoncze;)
~kam 15-02-2012 19:58
po prostu no coment....
~na- nie 15-02-2012 20:30
Zamknięcie Gimnazjum nr 2 to wielka porażka rządzących oświatą w naszym mieście, dla nich ważne są tylko cyferki i statystyka, najlepiej obwiniać innych i szukać usprawiedliwienia kosztem nauczycieli i uczniów , mam nadzieję, że nauczycielom zabezpieczą pracę i nie wyrzucą ich na bruk. Chciałby pan zostać bez pracy panie prezydencie i panie Pawle D....???? No tak wam to absolutnie nie grozi, ale nie życzę powodzenia w następnych wyborach
~zniesmaczony 15-02-2012 20:38
jak to jest ze w Kowarach, Miłkowie Karpaczu i innym miejscowosciach MDK istnieją ,a w centrum Jeleniej Góry chce się zlikwidować jedyna taka placówkę , kształcącą młodzież ,a nie robiąca pijackie imprezy dla młodzieży jak to jest w innych ośrodkach kultury na terenie miasta :)))) aaaa juz wiem MDK uczy i wychowuje ,ale nie płaci podatku dla prezydenta z okazji organizowania imprez i koncertów dla starych pierdzieli więc i pensji z nowym rokiem nie mógł sobie podnieść i spółce jaki smutek :(((((
~MAM POMYSŁ 15-02-2012 20:46
Ratusz sprzedać!!! miasto zyskuje kaskę, następnie , każdy z urzędasów przeniesiony jest do różnych miejsc w mieście(szkoły które jeszcze zostają :)) łącznie z prezydentem ( no on z racji prezydentury niech dostanie pokoik w zaprzyjaźnionym Żeromie) a w dobie INTERNETU NIECH PROWADZA SPOTKANIA I KONFERENCJE INTERNETOWO,ALBO NA POSIEDZENIE ZBIORA SIE W KTÓREJŚ Z PLACÓWEK ZA OPŁATA WYNAJMu SALI :) my podatnicy po co mamy ich utrzymywać ,skoro wszystko moga robić poza Ratuszem ,nie rozumiem ????
~~~Agi 15-02-2012 20:47
Idioci chcą zamykać MDK !!!!!!!!! A jak ocenić tych którzy wybudowali ogromne muzeum, świecące pustkami, gdzie w d...py im ciepło bo na górze cały czas okna na ościerz otwarte!!!!!! Może pan prezydent przyczyni się do rozwoju takich jednostek jak MDK...( z pewnością są fundusze tylko też trzeba mieć chęci aby je przydzielić" nie swoim" ) może sam będzie kiedyś dziadkiem i z wnuczką by pociskał na zajęcia do Pani Ewy na plastykę?????
~Ola 15-02-2012 20:51
Już 2 budynki zostały zabrane : rzemiosło i 2 budynek MDK w JG, które są w centrum miasta. Wiecie co się z nimi stało...Stoją puste, jeden z nich to rudera, bo po usunięciu tam zajęć plastycznych nic się nie działo. Gdzie tu logika? Ten prezydent jest ślepy. NASZ MDK jest najstarszy w całej Polsce. Jest niż, ale w 1 obniży się poziom jak słabi uczniowie dojdą...( i tak jest już przepełniona). Chyba chcecie nas trzymać w puszce. Zamiast zająć się rozwijaniem miasta to je niszczycie. Widać, że dla prezydenta w ogóle się nie liczymy, bo zamyka naszym dzieciom drogę do nauki.
~szach mat 15-02-2012 21:19
do MDK chodzi bardzo dużo młodzieży ,zapisanych jest ponad 400 ,a ciągle chcą się dopisywać następni!!!! nabór jest na okrągło , taką placówkę jak MDK nie dotyczy niż demograficzny - TO NIE SZKOŁA PANIE PREZYDENCIE !!!!! tam mogą chodzić dzieciaki w rożnym wieku : przedszkolny, SP, Gim, LIc, NIE MA PAN PODSTAW LIKWIDOWAĆ TE PLACÓWKĘ ,A ZARZUCIĆ JEJ BRAKU OSIĄGNIĘĆ PAN NIE MOŻE SORYYYY!!! czyli szach mat!!!!
~jelgór 15-02-2012 21:29
MDK slynie z licznych konkursów recytattorskich i z niczego więcej w tym stopniu, pracują tam pracownicy kultury na preferncyjnych zasadach w stosunku do innych ośrodków kultury- na podstawie karty nauczyciela, mają przywileje płacowe, pensum, urlopy dla poratowania zdrowia, dodatki nauczycielskie i całą masę przyjemnych akcentów w nauczycielskiej pracy, a tymczasem w innych domach kultury zachrzaniają za mniejsze stawki, ciągną miejską kulturę, robią wielkie imprezy i frustrują się coraz bardziej- zdecydowanie jck, ostatnio coraz aktywniejszy muflon, stale niezły odk i trochę wyciszona przystań- wystarczą,a dzięki zaoszczędzonym środkom ich rozpoczęte działania będą jeszcze lepsze! tak dla likwidacji mdk i dla wzmocnienia domów kultury
~prodżekt 15-02-2012 21:41
Może by tak zlikwidować Książnicę Karkonoską a pozostawić MDK, korzyści będą większe.
~s. 15-02-2012 21:44
Zawsze można się uczyć w Gorlitz. 22 lata demontażu kraju. Skoro auktualni politycy są niewydolni może czas ich zmienić ? Rewolucje zawsze wywoływali ludzie młodzi. Nadchodzi was czas.
~do zez 15-02-2012 21:49
neofitka podobno liczy na stołek w "Norwidzie"
~gość gość 15-02-2012 21:49
Pora umierać.
~JG 15-02-2012 22:09
Nie tylko te "super szkoły", które robią "świetne wyniki", dostaną uczniów z G-2 i polecą z efektami nauczania totalnie w dół, wychowawczo też będzie to dla nich porażką, to najbardziej zaboli nauczycieli tak świetnie uczących(zwłaszcza w G-1) to, że będą musieli zasuwać na gołych etacikach, a emeryci fora ze dwora, bo zwolnionym nauczycielom trzeba będzie zapewnić pracę, a taka możliwość istnieje, bo teraz "elita" na 25-28 godzinach a etat to 18.
~ 15-02-2012 22:11
do jelenigórzanina !!!!! tak MDK jest na prawach nauczycielckich i dla zajecia sa za DARMO !!!! w kazdej z wymienionych placówek pracujecie na umowe zlecenie i łoicie kase od dzieciaków i ich rodzicó!!! w MDK sa dzieci bardzi zdolne ,ale takie które nie stac na zajecia w innych placówkach , albo dojezdzajace z okolicznych miejscowosci ! a nawet jak by było ich stac to wolą przyjsć do MDK ,bo tam uczą profesjonalisci !!!! moje dziecko chodziło nazajecia w JCK i nędza!!! brało udzieła w zimowisku w zeszłym roku w jsc i fatalnie!!! w tym roku MDK ! dzieciak wraca zadowolony i pełen nowych pomysłów! w każdej placówce jest drogo ,a w MDK jest super!!! nie dosc że ferie kosztowałi mnie 50 zł. za tydzień to były w tym 2 sniadania i pyszne obiady ,wycieczka autokarem do Karpacza,Muzeum i innych
~ 15-02-2012 22:19
dalej do jeleniogórzanina .Z tego co wiem Miasto nie dało ani grosza na to ,sami znalezli dofinansowania ,bo wiedza jak to jest wazne dla ludzi ,a MDK jest jednostka nie feryjna jak powinienes wiedzieć i instruktorzy pracowali w ramach etatu ,a nawet wiecej przez ferie, gdzie inni odpoczywali ,wiec nie mów głópot jak nie wiesz A to że w innych osrodkach nauczyciele maja inną formę zatrudnienia to tylko pretensje do władz !!!!! im tak jest taniej . Podejrzewam ze chciałes sie zatrudnic w MDK ale nie było etató tu tez miej pretensje do władz.
~ 15-02-2012 22:25
a i jeszcze jedno , MDK jak nazwa wskazuje Młodziezowy Dom KUltury , w innych placówkach mozna powiedziec GDK czyli Geriatryczny Dom KUltury pozdrawiam jeleniogórzanina
~bu 15-02-2012 22:38
I o to sukcesy PO : wzrost cen paliw, likwidacja szkół w całym kraju, podpisanie ACTA, podniesienie wieku emerytalnego, wysprzedanie Polskiej gospodarki, wzrost bezrobocia szczególnie wśród ludzi młodych, wykształconych.Prawdziwym sukcesem była również nowa lista leków refundowanych... Panie i Panowie z PO gratulujemy! szczególnie wysokich premii (które sami sobie ustalacie), układów i układzików, odbierania nam środków do życia i szans na godną starość, super specjalistów na odpowiednich miejscach ...np Pani Minister Sportu, ale i nie tylko...A największym waszym sukcesem jest to , że w tak krótkim czasie znienawidziła was większość obywateli tego kraju. Cóż ja na was nie głosowałam, szkoda że reszta ludzi miała klapki na oczach...
~ 15-02-2012 22:46
gdzies czytałm , NIE 4 RZECZPOSPOLITA ,A CZWARTY ROZBIÓR POLSKI ..... cichaczem...
~Do Ździcha 16-02-2012 0:19
Karpacz? Czy Ty wiesz, co się dzieje w Karpaczu? Można zacytować znaną piosenkę: Tra, la, la miastem rzadzi mafia!
~jaa 16-02-2012 0:48
Chodziłam do szkoły w Sobieszowie... Mam nadzieje, że nie dojdzie do połączenia jej ze szkołą na leśnej. Przecież uczniowie z tych szkół nie przepadają za sobą! Wiecie co to się będzie działo na przerwach!? Nie.. tak nie powinno być!
~grumpy 16-02-2012 0:53
znowu sie zniszczy w jg cos, czego sie juz nie odbuduje, za kilka lat bedzie wyz i wtedy sie wszyscy stukna w łby no ale oszczednosci teraz będą, polak głupi przed jak i po szkodzie
~ 16-02-2012 3:50
wspaniałe gimnazjum , dbałośc o ucznia nie porównywalne z tz.. rzemiosłami ,co przyjmują każdego ale ląduje po pierwszym roku w OHP bo to problem a że nie panują nad uczniami i w ogóle .Ale tanio aże obżydliwe konsekwencje bo za duzo ich jest nie dajemy rady takie tłumaczenie to poco tylu łapiecie , ale ODDAM SZKOŁĘ W DOBRE RĘCE ... Marcin Z................nr konta 0000000000000000 za fre . a potem odkupie
~kwoka 16-02-2012 7:28
Dlaczego zamykacie MDK? Skoro tam na zajęcia chcą przyjeżdżać(i przyjeżdżają, parę razy w tygodniu) dzieciaki i młodzież z innych miejscowości-to chyba świadczy o tym,że MDK ma coś ciekawego do zaoferowania.My też dojeżdżamy z Zabobrza,bo WARTO!!!! Dzięki takim miejscom nasze dzieci nie gnusnieja przed telewizorem i komputerem,nie snuja się bez celu po galeriach.One mają jakiś CEL i instruktorzy z MDK pomagają im go realizować. Jako rodzic jestem bardzo zbulwersowana zapowiedzią likwidacji MDK.To wielce nieprzemyślana decyzja
~xyzII 16-02-2012 7:49
Nauczyciele nie przejmują się tym że zostaną zwolnieni. Koledzy nie dadzą im umrzeć ,będą zlecać korepetycje. W szkołach padły wszelkie kółka zainteresowań ,a teraz jeszcze MDK,po wojnie został zlikwidowany a...lfabetyzm, a teraz wraca ze zdwojoną siłą, wtórny.
~fisia 16-02-2012 12:02
Co ma niż demograficzny do MDK dzieci walą drzwiami i oknami do tej placówki to nie szkoła i nie obowiązek nauczania .Sami chętnie przychodzą i chcą się czegoś uczyć!!!!
~dersjl 16-02-2012 12:44
RZĄD NIE LICZY SIĘ Z NASZĄ OPINIĄ . i tak zrobią swoje ! nie obchodzą was uczucia innych . nawet nie pomyśleliście ile to miejsce dla nas znaczy ! za kilka lat gdy będę chciała odwiedzić progi mojej szkoły , gdy już będę absolwentką nie będzie do czego wrócić, przypomnieć tych wspaniałych chwil i czasów ! poznałam tu wiele wspaniałych osób . z resztą to nikogo nie obchodzi , prezydent zrobi swoje nawet nie pomyśleliście jak to bardzo może nas dotknąć , urazić ... będę BARDZO tęsknić za nauczycielami , wiele mnie nauczyliście . dziękuję wam i wszystkisz których mogłam poznać . atmosfera w szkole jest wspaniała ! nie wiecie bo nie jesteście tak na prawdę bardzo się staramy nawet nie wiecie ile te miejsca dla nas znaczą ! wiem że zrobicie swoje , to nasze wspomnienia ! chcemy je pamiętać ..
~bebe 16-02-2012 13:53
wszystko to smutne ! MDK zostawcie a zlikwidujcie CKU bo ta firma się nie rozwija !!! MDK tyrają codziennie a w CKU co 3 weekend w miesiącu z godzinami nadliczbowymi !!! to jest dopiero fucha ! w całym kraju CKU jest nieferyjne a w jelonce feryjne !!!@ w kraju ludzie pracują przez 12 mcy a w jelonce cały rok relax bo pracują tylko 3 dni w miesiącu bo w pozostałe siedzą i piją kawę! CKU do likwidacji !!!
~www 16-02-2012 13:55
CKU do likwidacji!
~roxxxy 16-02-2012 14:27
Wy nie myślicie o ludziach którzy kochają to miejsce ? Pomyślcie o nas, my będziemy tęsknic za wspaniałymi nauczycielami. Świadomość, ze nigdy ich nie zobaczymy, albo nigdy nie zobaczymy całej swojej klasy w komplecie ? Płakać się chce :(
mieszka01 16-02-2012 17:17
JAK MOŻNA LIKWIDOWAC MDK??!!! TO JEST CHORE- TAK WIELE DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĘSZCZA TAM NA ZAJĘCIA. TAK WIELE OSÓB PRACUJE TAM OD POCZĄTKU SWOJEJ KARIERY ZAWODOWEJ. JEST TO NAJSTARSZY DOM KULTURY W POLSCE!!!
~Kubaaaaaw 16-02-2012 17:43
żałosne... Zabraniam
~look 16-02-2012 20:00
...skąd te wieści ,że mają likwidować MDK ???...pytanie do 15-02-2012 godz.10:06.....pierwsze słyszę ...bo larum podniósł się taki ,że ho, ho ......
~ 16-02-2012 21:32
I niestety to prawda ,CHCA ZLIKWIDOWAĆ MDK!!!!!!!! RATOWAĆ MDK!!!!!!!
~Akuku 16-02-2012 23:27
Przecież to też jest podniesienie prywatnych kosztów ! Jeżeli ktoś np. mieszka w Sobieszowie , a musi dojeżdżać na ul. Leśną , musi kupić bilet miesięczny . A jak ktoś nie może jeździć autobusem z powodów zdrowotnych ?! Odpowiedz jest prosta , ale pojmuje ją tylko p. Zawiła : Nie będzie w ogóle się edukował .. A co z tymi sześcioletnimi dzieciakami z sp15 w Sobieszowie ? No cóż , będą się uczyć od 16-letnich kolegów jak palić papierosy .. GRATULACJE Panie Prezydencie Gratulacje !
~Bolko. 17-02-2012 12:15
Śp. Pan Marian Koczwara dawny wieloletni dyrektor MDK i wielu innych wspaniałych instruktorów i wychowawców z tamtych lat - oni teraz przewrócą się w grobach, nie róbcie im tego!!!
~look 17-02-2012 18:28
...ręce precz od MDK.....
~'''''2'''' 18-02-2012 13:30
Robią wielki błąd że chcą zamknąć tom szkołę, Ja do tej szkoły chodziłam i jestem bardzo zadowolona i właśnie moje dziecko miało iść do tej szkoły, ale przez kretymów muszę szukać innej szkoły,oni tylko pilnuj a swoje stołki i się patrzą żeby mieli kasę portfelach ich takie szkoły nie interesują ,bo ich dzieci chodzą do szkół prywatnych bo ich na to stać a reszta się nie liczy
~~nie 18-02-2012 18:08
Zostawcie MDK w spokoju!!! Może zlikwidujcie Muzeum Karkonoskie, bo z niego dużo mniejszy pożytek a koszty utrzymania dużo większe. no tak, tylko, że tam żona Pana Prezydenta jest dyrektorem .....
~007 19-02-2012 11:18
PIEKNIE SIE DZIEJE W PAŃSTWIE NASZYM.... NAJLEPIEJ WSZYSTKIE PLACÓWKI OŚWIADOWE ZLIKWIDOWAĆ!!!! MDK STANOWI ŚWIETNĄ LOKALIZACJĘ,ŻEBY GRUBE SIANO PRZYTULIĆ. JESZCZE NIECH REMONT ZROBIĄ ZANIM OSTATECZNIE ZAMKNĄ... PO CO DBAC O ROZWÓJ KULTUROWY NASZYCH DZIECI????????!!!! OJ WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOŻE NAJPIERW DO ODSTRZAŁU RATUSZ I INNE ZBĘDNE PLACÓWKI DARMOZJADÓW!!!! OT POLITYKA PRORODZINNA
~007 19-02-2012 11:21
PIEKNIE SIE DZIEJE W PAŃSTWIE NASZYM.... NAJLEPIEJ WSZYSTKIE PLACÓWKI OŚWIADOWE ZLIKWIDOWAĆ!!!! MDK STANOWI ŚWIETNĄ LOKALIZACJĘ,ŻEBY GRUBE SIANO PRZYTULIĆ. JESZCZE NIECH REMONT ZROBIĄ ZANIM OSTATECZNIE ZAMKNĄ... PO CO DBAC O ROZWÓJ KULTUROWY NASZYCH DZIECI????????!!!! OJ WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOŻE NAJPIERW DO ODSTRZAŁU RATUSZ I INNE ZBĘDNE PLACÓWKI DARMOZJADÓW!!!! OT POLITYKA PRORODZINNA
~DOMINOXXX 19-02-2012 16:10
CO PREZYDENTOWI DO TEGO JAKI TAM JEST POZIOM NAUKI ON NIEMA POJECIA JAKA TAM PANUJE SWIETNA ATMOSFERA W DWOJCIE JEST NAPRAWDE SUPER NAUCZYCIELE SA EXTRA I WOGOLE I TO W JAKI SPOSOB NAUCZYCIELE UCZ TEZ JEST OK A PREZYDENT CHCE TO ZEPSUC NIEMOZNA NA TO POZWOLIC
~tompson 20-02-2012 16:22
brawo polityka prorodzinnnnnnna brawo. moja córka biega do przedszkola nr.5 opłata to ponad 300 zł.wiec nasza wladza miasta postawiła dodatkowo parkometry i teraz mamy dodatkowo 40zł .a teraz jeszcze likwidacja mdk które kosztuje 50zł bo to zajęcia plastyczne jak władza dba omnie wydam na parkometr anie namdk bo nie będzie nigdy panistwo mnie tak nie doceniło dziękuje droga władzo
Bluszcz 21-02-2012 0:17
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w tym temacie i tak naprawdę jestem przerażony. Rozmowa toczy się o edukacji i szkolnictwie. Kilka osób przyznaje sie do nauki ( dawniej i obecnie ) w tych szkołach których dni są policzone. Rozumiem emocje, dobre wspomnienia, sentymenty.Kochani! Zwracajcie uwagę na POLSZCZYZNĘ i ORTOGRAFIĘ bo w ten właśnie sposób dajecie świadectwo ich przydatności. Wydaje mi się to bardzo ważne. Osobiście dość dobrze znam szkołę na Leśnej i panujące tam porządki. Uważam że uczniowie wcale nie stracą na tym połączeniu ( nie myślę tu o biletach) Stosunki panujące w szkole i poziom nauczania zależą w znacznym stopniu od samych uczniów. A nauczyciele? Nie rozgrzeszam ich, ale trudno w przeciągu krótkiego czasu zrobić z kogoś wbrew jego woli magistra. Wszyscy muszą chcieć
~!!!!!!! 21-02-2012 13:12
Tą szkołę wiele ludzi sobie chwalą, ja też do tej szkoły chodziłam jak jeszcze była tam podstawówka, i miałam nadzieje że w przyszłym roku moje dziecko pójdzie do tej szkoły ,nie jest najlepszym uczniem ale w tej szkole nauczyciele umieją pomóc dziecią i teraz też mam problem,bo nie wiem gdzie zapisać syna , ich publiczne szkoły nie interesują ,bo ich dzieci chodzą do szkół prywatnych ,to co mają się przejmować zwykłymi ludzi dla których takie szkoły są potrzebne
~-Erza- 23-02-2012 9:16
słabe osiągnięcia w nauce to ma chyba ktoś inny na pewno nie Dwójka chodziłam do tej szkoły i wiem, że ma wiele osiągnięć w sporcie jak i w innych dziedzinach ....... Jakieś słabe te wasze argumenty...
~ 23-02-2012 17:17
praca zawsze sie znajdzie, tylko czy duma pozwoli pracowac w kuchni czy jako sprzataczka. w sumie zadna praca nie dyskryminuje czlowieka.
~bezrobotny 24-02-2012 11:56
A może zlikwidujcie Urząd Miasta przy ul.Sudeckiej straszne tam lenistwo,arogancja i brak uprzejmosci na twarzach mają wypisane-znajomości.
~bezrobotny 24-02-2012 12:25
A może zlikwidujcie Urząd Miasta przy ul.Sudeckiej straszne tam lenistwo,arogancja i brak uprzejmosci na twarzach mają wypisane-znajomości.
~PILNE !!! 24-02-2012 14:06
To jesteście fajni nie możecie , nie potraficie pomóc dzieciom to niewinni ludzie ! chcecie zrobić nam na złość ? ja pytam sie dlaczego kłamiecie ? te wasze nie szczere słowa ... PAN ZAWIŁA JEST NIE CAŁE PÓR ROKU PREZYDENTEM A ZOBACZCIE ILE JUŻ ZNISZCZYŁ ! - ,,zrobimy wszystko dla młodzieży" .To nie jedno , nie pierwsze i nie ostatnie kłamstwo ! Po kilku dniach miesiącach lub co gorsza latach przekona się co zepsuł kilka dziewcząt z gimnazjum nr 2 - chcemy ratować nasze gimnazjum prosimy o wsparcie . POMÓŻCIE NAM W MANIFESTACJI I PRZY UZYSKANIU ZGODY DO NIEJ.. DAJCIE NAM SZANSE CHOCIAŻ ROK DO POPRAWY BIEGAMY OD 14 DO 19 ABY ZBIERAĆ PODPISY OD LUDZI WYWIADY NIE WYWIADY NIE DAJEMY JUŻ RADY POMÓŻCIE PROSIMY !!!!
Maga I 27-02-2012 13:08
Teraz krzyczycie bo zamykają Gimnazjum ???? Przypomninam, że jak zamykali Kusiak z Gałką BUDOWLANKE to inni mieli to gdzieś. Ówczesna władza uważała, że uczniowie to "d...le" a ich dyplom wart jest 50,00 zł na rynku - to słowa Gałki na zebraniu z młodzieżą. Ciekawe ile oni dali za swoje dyplomy - lenie i prózniaki, które za nasze pieniądze się bogacą. Byłam wówczas uczennicą Budowlanki i brałam czynny udział w obronie szkoły ale cóż my maluczcy mogliśmy zrobić. Maga I
~studentka pwr pochodzaca z jel 24-06-2012 13:59
z miłą chęcią wróciłabym po studiach do rodzinnego miasta, ale gdzie ? gdzie młodzi ludzie z dziećmi mają pracować w Jeleniej Górze ? Jako inżynier ciężko by mi byo znaleźć pracę, choć nawet w turystyce bieda aż piszczy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group