Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 6087
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjaliści piszą testy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 kwietnia 2015, 12:38
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2015, 7:30
Autor: Mea
Fot. Mea
W ciągu trzech dni gimnazjaliści napiszą testy z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, a także matematyczno–przyrodniczy i z języków obcych. – Dzisiejszy (21.04) test pisaliśmy z historii oraz wos–u, a także z języka polskiego – mówiła Natalia Troc, uczennica Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Zdaniem części uczniów testy były trudniejsze niż próbne.

W Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze egzamin pisało 190 uczniów, dla których przygotowano 11 sal.

Zdaniem wielu z nich pytania z wos-u były łatwe. – Więcej trudności sprawiły mi pytania z historii. Było dużo zagadnień związanych z Piastami i ze starożytnością. Raczej wszystko przerabialiśmy na lekcjach – powiedziała Karolina Hnatów, uczennica Gimnazjum nr 1.

- Trudność sprawiły mi pytania polegające na chronologicznym ułożeniu wydarzeń historycznych – dodała Klaudia Troc.

Dla części gimnazjalistów cały test był łatwy. - Pytania nie sprawiły mi większych trudności. By znaleźć odpowiedź do tych trudniejszych wystarczyło przeczytać tekst ze zrozumieniem. Pytano m.in. o to, która z religii była pierwsza, chrześcijaństwo, judaizm czy islam oraz o różne budowle historyczne w Egipcie – wymieniał Jakub Wójcik, również uczeń tej szkoły.

Zdaniem Jolanty Piaseckiej, dyrektorki Gimnazjum nr 1, uczniowie są dobrze przygotowani do testów. – Jest to coś nowego w młodym życiu naszych uczniów, na pewno egzaminy są bardzo stresujące dla nich, ale sądzę, że dadzą sobie radę ze wszystkimi - dodała.

W teście humanistycznym uczniowie zmierzyli się z "Dziadami" Adama Mickiewicza, a w części gramatycznej ze składnią zdania złożonego. – Z relacji uczniów wynika, że byli bardzo zadowoleni z otwartej formy opowiadania twórczego na temat spotkania z osobą sławną. Jedynym mankamentem, na który większość zwracała uwagę, to zbyt mało miejsca na arkuszu, bo chcieli bardzie rozbudować swoją wypowiedź pisemną – przekazał polonista z Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kogo to 21-04-2015 23:52
od wieków piekarze pieką chleb,murarze murują,malarze malują,tłumacze tłumaczą a uczniowie piszą testy ..ale czy to jest temat żeby o tym pisać?
~... 22-04-2015 2:08
Jest o tym wszędzie głośno. Dzieje się to w całej Polsce, więc chyba to jest jakiś powód by o tym pisać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group