Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9987
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjaliści na sto procent

Środa, 7 października 2009, 13:43
Aktualizacja: 13:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Gimnazjaliści na sto procent
Fot. Organizator
Uczniowie pierwszych klas Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze złożyli uroczyste ślubowanie, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Słowa dyrektor Jolanty Piaseckiej „uroczyście przyrzekamy”, zgodnym chórem powtórzyło ponad 200 osób. W trakcie uroczystości podsumowano Rajd Gimnazjalistów, doroczną imprezę szkoły poprzedzającą pasowanie. Każdy uczeń dostał na szczęście grosik.

Choć rok szkolny rozpoczął się ponad miesiąc temu, pierwszoklasiści do szkolnej społeczności zostali uroczyście przyjęci dopiero wczoraj. W podniosłej atmosferze przy sztandarze szkoły dwustu pierwszaków przejęło na siebie wszelkie obowiązki i przywileje uczniów Gimnazjum nr 1.

Na zakończenie apelu Joanna Piasecka, dyrektor szkoły, przekazała na ręce przewodniczących klas symboliczne grosiki szczęścia dla każdego ucznia.

Podczas apelu dyrektor szkoły Joanna Piasecka wraz z opiekunem sejmiku uczniowskiego Aleksandrą Tęczą, podsumowały przebieg Rajdu Gimnazjalisty, który już na stałe wpisał się w harmonogram placówki, jako preludium uroczystego ślubowania.

Tegoroczna już jedenasta edycja rajdu miała miejsce w minionym tygodniu w Górach Sokolich. Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka geografii z „jedynki” Dorota Rusoń oraz Aleksandra Tęcza. Do pomocy włączyli się również uczniowie klasy III e.

– Na łonie przyrody uczniowie mieli okazję do lepszego poznania siebie nawzajem i klas w których spędzą najbliższe trzy lata. Wspólnie uczestniczyli w rozmaitych konkurencjach, razem dążąc do jednego celu: „aby wypaść jak najlepiej”.

– W jednolitych strojach barw jesieni śpiewali piosenki rajdowe, odpowiadali na pytania dotyczące szkoły, prezentowali swoją klasę wykonując transparent oraz promowali najpiękniejszą Panią Jesień – mówi Katarzyna Czekańska, nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group