Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7502
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gigantyczne korki w rejonie (zmasowanych) robót!

Środa, 17 czerwca 2015, 8:38
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2015, 14:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gigantyczne korki w rejonie (zmasowanych) robót!
Fot. Przemo
Prace drogowe na trzech ulicach w rejonie jeleniogórskiego lotniska, które zbiegły się w czasie, sparaliżowały ruch na ulicy Wincentego Pola. Tworzą się tam korki sięgające niekiedy od skrzyżowania z ul. Kozią do Jelfy. Lada dzień będzie otwarta ul. Krakowska, by odciążyć nieco ruch.

W jednym czasie zbiegły się prace na odcinku ul. Łomnickiej oraz na ul. Krakowskiej, gdzie przygotowuje się objazd z Al. Solidarności w kierunku Łomnicy. Na domiar złego (dla kierowców) ważną inwestycję na ul. Wincentego Pola prowadzi również Wodnik, gdzie trwa budowa wodociągów i kanalizacji.

- Przyczyną korków może być brak wyobraźni przy planowaniu prac, bądź komunikacji. Wcześniejsze przygotowanie ulicy Krakowskiej mogło odciążyć ruch na W. Pola – podejrzewa nasz Czytelnik. Jednak dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel jest innego zdania. - Po co wcześniej? My na Wincentego Pola nic nie robimy. Wodnik objazdów nie przewidywał, więc oni mają tam sygnalizację wahadłową, mają zatwierdzony projekt organizacji ruchu, mają odtwarzać nawierzchnię tak, żeby nie były za długie te odcinki. Natomiast przebudowa ulicy Łomnickiej nie ma nic wspólnego z ruchem na W. Pola – twierdzi dyrektor.

Najprawdopodobniej w tym tygodniu będzie gotowy objazd ulicą Krakowską w kierunku Łomnicy, a ul. Kozia oraz odcinek ul. Łomnickiej do przejazdu kolejowego zostaną zamknięte.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group