Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13660
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gigantyczna plama oleju w Karpaczu i nie tylko

Wtorek, 17 września 2013, 11:45
Aktualizacja: 11:52
Autor: Angela
Pięciokilometrowa plama oleju sparaliżowała wczoraj (16.09) około godz. 17.00 ruch w Karpaczu na odcinku od dyskontu spożywczego Biedronka aż do hotelu Gołębiewski. Droga była tak śliska, że zamknięto ją do czasu usunięcia zagrożenia. Wczoraj strażacy usuwali nie tylko tę plamę, ale jeszcze pięć innych z dróg w regionie.

Zaczęło się od zgłoszenia o godz. 13.30 plamy oleju na ulicy Kalinowej w Jeleniej Górze, skąd strażacy pojechali na ul. Cmentarną do Podgórzyna (godz. 13.50), Wojska Polskiego w Jeleniej Górze (godz. 14.00), Jeleniogórską w Mysłakowicach (16.00) i do Karpacza.

- Akcja usuwania ropopochodnej substancji z jezdni w Karpaczu trwała niemal cztery godziny – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Ciągnęła się ona przez blisko pięć kilometrów. Została usunięta za pomocą sorbentu, który został zebrany przez zamiatarkę zadysponowaną przez pracowników wydziału zarządzania kryzysowego Miasta Karpacz. Na czas naszych działań policja wyłączyła ulicę z ruchu – dodaje st. kpt. Andrzej Ciosk.

Na tym strażacy nie zakończyli swojej pracy. Około godz. 19.30 zostali wezwani do usunięta kolejnej plamy, tym razem z ulicy Wesołej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group