Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9615
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Giełda piosenki studenckiej po raz 47.

Czwartek, 17 lipca 2014, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Giełda piosenki studenckiej po raz 47.
Fot. Organizator
Muzyka z dobrym tekstem, góry i gwiazdy to doroczny program Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej, jedynego w swoim rodzaju, pierwszego i najstarszego festiwalu dla miłośników poezji śpiewanej. W tym roku po raz 47. odbędzie się on w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia (czwartek–niedziela) w Bazie Pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie.

Z występem na wielopokoleniowej 47. Giełdzie Piosenki zapowiedzieli się m.in.: Piotr Bakal, Bieguni, Bez Idola, Tomek Jarmużewski, Leszek Kopeć, Leonard Luther, Piotr Pieńkowski, Piotr Płaza “Płazior”, Pod Wiatr, Póki Co, Maciej Służała, Tomek Wachnowski, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej, oraz Szymon Zychowicz.

Giełda jest najstarszym przeglądem piosenki turystycznej w Polsce. Giełda piosenki studenckiej powstała latem 1968 r. z inicjatywy niewielkiej grupy studentów złączonych wspólną ideą śpiewania “ogniskowego”. Miłośnicy poezji śpiewanej, piosenki autorskiej, studenckiej spotkali się po raz pierwszy w bazie Zrzeszenia Studentów Polskich, która nosiła nazwę Bazy Pod Ponurą Małpą.

Więcej informacji o giełdzie, szczegóły i zasady konkursu, stare przeboje giełdowe na stronie www.gieldapiosenki.pl .

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group