Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3266
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gero Dominguez i Janusz Subicz w „Muflonie”

Piątek, 12 września 2014, 10:04
Aktualizacja: Niedziela, 14 września 2014, 12:17
Autor: Manu
Jelenia Góra: Gero Dominguez i Janusz Subicz w „Muflonie”
Fot. Organizator
MDK „Muflon” serdecznie zaprasza 19.września br. o godz. 19.00 (piątek) na pokaz taneczny uczestników warsztatów flamenco połączone ze spotkaniem z Gero Dominguezem – hiszpańskim tancerzem flamenco, wirtuozem rytmu, reprezentantem stylu Vanguardias, a także Januszem Subiczem – tancerzem, choreografem, pedagogiem, wieloletnim członkiem zespołu Piny Bausch w Wuppertalu. Wstęp 10 zł.

Gero Domínguez (ur. 1985 w Maladze) swoją drogę artystyczną rozpoczął w Sevilli już w wieku dziewięciu lat pod kierunkiem wielkiego mistrza Andrésa Marína i Antonio Canalesa. Następnie kontynuował edukację w Konserwatorium Tańca w Sevilli, gdzie zdobył tytuł zawodowego tancerza hiszpańskiego tańca. Równocześnie przez cały czas kontynuował naukę u tak wielkich tancerzy jak Andrés Marín (syn), Israel Galván, Juana Amaya, Isabel Bayón.

Od tego czasu zdobył bogate doświadczenie w Ballet Flamenco de Madrid, a później jako główny tancerz w zespołach, z którymi odbył międzynarodowe tournée. W 2011 r. założył FundaMetalmente Flamenco, występował m.in. w Teatro Salvador Távora w Sevilli, Teatro Alhambra w Granadzie, Teatro Cánovas w Maladze, Círculo de las Artes de Toledo w Madrycie. W 2012 r. podjął krótką współpracę z twórcami serialu “Carbón, punta y tacón” (Węgiel, palce i pięta) obok braci José i Maca Ibáñez (Makarines). Współpracuje z Instytutem Sztuki Nowoczesnej w Walencji. Wymieniany jest obok takich wielkich gwiazd jak Carmen Linares czy Guadiana.

Janusz Subicz to tancerz, aktor, choreograf, pedagog. Absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, na początku kariery związany z Teatrem Wielkim w Warszawie. Potem tańczył w międzynarodowych zespołach tańca, takich jak: L´Opéra de Marseille, Ballett Théâtre Contemporaine dAngers, Nurkil Dance Company, Felix Blaska Dance Company. Występował z zespołem Tanztheater Wuppertal Pina Bausch (1979-94), w najsłynniejszych spektaklach, uznawanych za flagowe przykłady estetyki teatru tańca: “Sinobrody - Słuchając muzyki z opery “Zamek Księcia Sinobrodego” Béli Bartóka, czy “Goździki” (Nelken), a także pracach zespołu z wcześniejszego okresu. Od roku 1994 działa niezależnie jako pedagog, prowadząc warsztaty i współpracując z teatrami. Jest założycielem Centrum Pracy Twórczej w Jagniątkowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group