Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6637
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie się wybrać - propozycje na weekend

Sobota, 5 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:06
Autor: konrad
Piękna jesienna pogoda cieszyła nas bardzo długo, niestety, w sobotę nie warto wychylać nosa z domu. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe załamanie pogody. A co robić, gdy jednak nie chcemy siedzieć w domu?

Można wybrać się do jeleniogórskiego teatru, gdzie w sobotę i niedzielę wystawiona zostanie sztuka "Dialogi o zwierzętach". Spektakl ten, wielokrotnie nagradzany, to zbiór miniatur dramatycznych i opowiadań współczesnego rosyjskiego dramatopisarza Aleksandra Żelezcowa. Utwory zachwycają trafnie uchwyconym absurdem „ z życia wziętym", poetyckim skrótem, oryginalnym poczuciem humoru...

Spektakl oparty na tych tekstach nie opowiada żadnej konkretnej fabuły. Jest raczej rodzajem seansu. Jego bohaterami są ludzie żyjący gdzieś hen w jakimś bloku, zbudowanym na zasypanej wiecznie rzece Prosiakówce. Autor raczej zamazuje granicę podziału na ludzi i zwierzęta. Metaforą tych rozważań są ogonki występujące w różnej formie, jako pozostałość po ewolucyjnych przodkach, ozdoby przypinane do ubrań, a nawet przeszczepy z wyboru... W końcu jakiś ogon każdy ma. Spektakle w sobotę i niedzielę o godzinie 19 na scenie kameralnej.

Z kolei dzieci można zabrać do teatru Zdrojowego, gdzie w niedzielę o godzinie 16 scena animacji wystawi sztukę Jana Christiana Andersena „Mała Syrenka".
To jedna z bardziej znanych baśni w scenicznej adaptacji Waldemara Wolańskiego. Jest to historia morskiej Syrenki, która w dniu swych 13 urodzin ma zostać Cesarzową Morza. Aby zdobyć władzę musi jednak dokonać okrutnego czynu – spowodować zatonięcie statku i utopienie księcia. Syrenka tymczasem zakochuje się w pięknym młodzieńcu i dzięki cudownemu napojowi znajomej Wiedźmy przybiera ludzka postać...

W niedzielę o godzinie 16 w teatrze imienia Norwida wystąpi jeden z najlepszych polskich kabareciarzy, Jerzy Kryszak. Jak zwykle wyśmieje naszych polityków, chociaż, jak mówił podczas ostatniego pobytu w Jeleniej Górze, wolałby, żeby polska polityka była bardziej normalna. Niestety, jest
jeden problem, bilety prawie w całosci zostały wyprzedane.

 Od piątku przez cały listopad w galerii BWA oglądać można wystawę Jolanty Wagner i Marka Wagnera „mezczyzna.kobieta@zapisy.pl”. Galeria Sztuki BWA czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 wstęp 2 złote, w soboty wstęp bezpłatny.

Jolanta Wagner profesor zwyczajny, prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Edukacji Wizualnej na ASP w Łodzi. Na wystawie przedstawi rysunki. Rysunki jako zapis istniejącej rzeczywistości, przyjmując formę „dzienników”, czy notatek.

 Marek Wagner profesor na ASP w Łodzi, prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Edukacji Wizualnej, znanej z realizacji nietypowych i eksperymentalnych prac studenckich. Na wystawie oglądać będzie można obiekty, wieloelementowe instalacje, utworzone ze zdegradowanych przedmiotów i tworzyw, którym nadane zostanie nowe znaczenie

  W kinie Marysieńka trwa IX Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Filmów Video „ZOOM ZBLIŻENIA”. W sobotę można obejrzeć filmy biorące udział w konkursie. Filmy nakręcone przez amatorów pochodzą z Polski, Niemiec i Czech. Natomiast w niedzielę będzie można obejrzeć nagrodzone filmy oraz kilka obrazów nakręconych przez profesjonalnych twórców kina niezależnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group