Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 4994
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gdzie jaśniej, tam bezpieczniej

Poniedziałek, 11 stycznia 2010, 8:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: Ania
REGION: Gdzie jaśniej, tam bezpieczniej
Fot. Ania
W Pałacu w Wojanowie odbyła się konferencja dotycząca nowoczesnego oświetlenia LED oraz Akademia Światła. Mówiono m. in. o tym, że dzięki dobrze oświetlonym ulicom spada przestępczość.

Spotkania te odbyły się w miniony piątek w ramach Karkonoskiego Festiwalu Światła. Wśród gości znalazł się Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Philips Ligthing Poland S. A.. Obecni byli Romuald Wojtkowiak, wiceprezes zarządu, Marek Łasiński, dyrektor sprzedaży i Tomasz Książek, marketing menager.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano wiele zdjęć podświetlonych obiektów w całej Polsce m. in. most na Wiśle w Płocku, centrum handlowe Nowy Świat w Rzeszowie, budynek Starostwa Powiatowego w Rybniku i inne. Organizatorzy przekonywali, że nowoczesne oświetlenie może stać się jednym z tych elementów, dzięki którym do danego obiektu przyjeżdża wielu ludzi. Ma to ogromne znaczenie w naszym regionie, bo to właśnie wielu mieszkańców Karkonoszy utrzymuje się z turystyki.

Istotę „światła” podkreślał także Jerzy Pokój. Mówił o tym, że ważne jest oświetlenie naszych miejscowości zarówno ze względu na bezpieczeństwo turystów, jak i sprawienia, że będą one żyły zarówno w dzień i w nocy.

W ramach Akademii Światła goście wysłuchali m. in. wykładów dotyczących oświetlenia przestrzeni publicznej, jako elementu zrównoważonego rozwoju. Profesor Tadeusz Borys z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Państwowej Rada Ochrony Środowiska mówił na temat Światło – człowiek – rozwój . Prof. Tadeusz Skoczowski ,prezes Krajowej Agencji Poszanowania Energii wypowiadał się o Wsparcie UE dla jakości i rozwoju oświetlenia w miastach.

KFŚ zakończył się w niedzielę, a na ulice miasta – przez kilka dni promieniujące w ledowym blasku – powróci mrok. Wiele racji było w opiniach, w których podkreślano, że festiwal światła powinien trwać cały rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1200
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group