Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8644
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Gdy na głowę kapie, a mury pękają

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:52
Autor: staniszow
REGION JELENIOGÓRSKI: Gdy na głowę kapie, a mury pękają
Fot. Agrafka
W pięć osób razem z sześciomiesięcznym niemowlakiem, mieszkają w kawalerce bez prądu z cieknącym dachem i walącą się ścianą, w jednym ze starych budynków w Staniszowie. Wspólnota i władze gminy Podgórzyn obiecują remont dachu, tymczasem rodzina obawia się każdego deszczu.

Podczas opadów woda przedostaje się przez dach, strych i leje się do mieszkania. Pięcioosobowa rodzina mieszka w kawalerce: w jednym pokoju z kuchnią, bez prądu i możliwości jego podłączenia, z powodu dużej wilgoci w ścianach. Część dachu wyłożona jest blachą, a na części wciąż zalega stara dachówka. Lokatorzy sami próbowali uszczelnić dziurę folią, niestety nie przyniosło to większego rezultatu.

– Trzy razy w roku zalewa nam tak mieszkanie, że wszystkie meble i rzeczy są kompletnie przemoczone. W mieszkaniu jest pełno pleśni i wilgoci. Tynk ze ściany odpada, kasetony lecą z sufitu. Ja już się boję spać pod tą ścianą, bo wiem, że może w każdej chwili się zawalić. Jednej nocy gdy padało kasetony spadały mi na głowę, bardzo się wtedy wystraszyłem. Nie płacimy za mieszkanie bo nie mamy za co. Mieszkamy w kawalerce wraz z mamą bratem i dwoma siostrami. Jedna z sióstr ma dopiero 6 miesięcy. Mam 19 lat, zacząłem naukę w pierwszej klasie technikum i niestety musiałem ją przerwać, aby iść do pracy i pomagać mamie. Przez 15 lat gmina nic nie zrobiła w tym mieszkaniu, a dach przecieka już od sześciu lat, jedynie wstawili nam piec, aby się trochę suszyło pomieszczenie – mówi Damian Kornaga.

Władze Gminy Podgórzyn, do których należy część mieszkań w budynku nr 65 leżącym w Staniszowie, zapewniają, że remont dachu do zimy będzie skończony.
– Gmina już podpisała się pod kosztorysem, który zaproponowała wspólnota i pokryje część kosztów za mieszkania socjalne. Należy jednak podkreślić, że rodzina mieszkająca w tej kawalerce nie płaci za mieszkanie i jest już zadłużona w gminie na 6 tysięcy złotych – powiedziała Zofia Zakrzewska z Gminy Podgórzyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group