Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6111
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gaudeamus u ekonomistów

Środa, 30 września 2015, 14:01
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2015, 14:29
Autor: Red
Jelenia Góra: Gaudeamus u ekonomistów
Fot. MT
Z udziałem licznych gości, kadry naukowej i braci studenckiej odbyła się dzisiaj (30.09) uroczysta inauguracja roku akademickiego na jeleniogórskim Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Obecny był rektor UE prof. zw. dr hab. Andrzej Gospodarowicz.

Studenci, którzy dopiero rozpoczynają tu edukację usłyszeli dzisiaj od starszych kolegów, oprócz ciepłego powitania, także maksymę: Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

Po immatrykulacji odbyły się promocje na stopień doktora habilitowanego i doktora. Do grona doktorów habilitowanych dołączyły dzisiaj: Elżbieta Nawrocka i Aneta Zielińska, a do doktorów: Janina Bolejko, Bożena Kuchmacz, Marta Wysogląd i Dariusz Zawada.

Uhonorowano także najlepszych studentów i doktorantów. Listy gratulacyjne otrzymali studenci: Małgorzata Skarżyńska, Agnieszka Klimowicz, Alina Yefymenko, Klaudia Buss, Kamila Zych, Artem Oleshchuk, Justyna Kurczewska, Katarzyna Wądołowska, Magdalena Drewnicka, Beata Lipowicz, Agata Oleszczuk, Małgorzata Kapusta, Daria Piętka, Marta Koput, Rafał Kędzia i Rafał Zawrotniak.

A najlepsi doktoranci to: Marta Mielniczuk-Stelmach, Kacper Siwek, Małgorzata Asejczuk-Woroniecka, Marek Hendel, Roman Sobczak, Jan Krysiak i Emil Szymański.

Na koniec w programie, przed Gaudeamus, był wykład inauguracyjny prof. zw. dra hab. Doroty Witkowskiej o tym, czy na sztuce da się zarobić.

Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze na kierunkach Ekonomia, Zarządzanie, Turystyka oraz na studiach doktoranckich studiuje dziś 1.300 studentów i doktorantów, w tym: 918 na studiach stacjonarnych I i II stopnia, 231 na studiach niestacjonarnych I i II stopnia, 118 na uruchomionych w roku akademickim 2012/2013 stacjonarnych studiach doktoranckich, 33 na uruchomionych w roku akademickim 2007/2008 niestacjonarnych studiach doktoranckich.

Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjęła 362 studentów i doktorantów, w tym: 308 na studia stacjonarne I, II i III stopnia, oraz 54 osoby na studia niestacjonarne I i II stopnia. Trwa jeszcze rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia (rekrutacja do 10.10, zajęcia od 24.10) i niestacjonarne III stopnia (rekrutacja do 17.10.)

Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi z Euroregionu Nysa: z Uniwersytetem Technicznym w Libercu, z Wyższą Szkołą Zittau/Goerlitz, Akademią Zawodową w Bautzen oraz IHI w Zittau.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stwarza studentom szerokie możliwości studiowania na zagranicznych uczelniach akademickich w ramach programu ERASMUS. Studenci jeleniogórskiego Wydziału coraz liczniej korzystają z tej możliwości studiując w Portugalii, w Niemczech, na Słowacji, w Chorwacji, we Francji, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Turcji.

Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki jest jedynym w Polsce zamiejscowym wydziałem wyższej uczelni posiadającym pełne prawa akademickie. Posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora, stopnia doktora habilitowanego oraz przeprowadzania postępowań o nadanie tytułu profesora nauk ekonomicznych.

Rada Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w minionym roku akademickim nadała 4 stopnie doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Wszczęte są kolejne 23 przewody doktorskie.

W ubiegłym roku akademickim dwóch pracowników Wydziału uzyskało stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group