Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10335
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gastronomiczne targi w Karpaczu, czyli wszystko o dobrym jedzeniu

Czwartek, 29 listopada 2012, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2012, 8:09
Autor: Mea
Region: Gastronomiczne targi w Karpaczu, czyli wszystko o dobrym jedzeniu
Fot. Mea
Jeszcze dzisiaj (29.11.) można poznać tajniki sudeckiej kuchni regionalnej, oryginalne produkty spożywcze oraz sprzęt gastronomiczny na Targach Gastro–Hotel, które odbywają się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego (ul. Gimnazjalna 6) w Karpaczu. Impreza zorganizowana jest pod patronatem starosty jeleniogórskiego Jacka Włodygi oraz burmistrza Karpacza Bogdana Malinowskiego. – Bardzo podoba mi się inicjatywa takich spotkań. Można wymienić się doświadczeniami i poznać nowe trendy kulinarne – mówiła pani Iwona, z Karpacza.

Podczas rozpoczęcia targów Bogdan Malinowski wraz z Jackiem Włodygą przygotowali, pod czujnym okiem kucharzy deser, w skład którego wchodziły: lody z białej czekolady, mango, ciemne ciasto i polewa pistacjowa. Imprezie towarzyszą liczne konkursy kulinarne, pokazy, warsztaty oraz konsultacje. Stałym punktem programu jest konkurs kulinarny, który daje szansę sprawdzenia swoich umiejętności wszystkim kucharzom z regionu. Ponadto zaproszeni trenerzy i doradcy prezentują tajniki kuchni molekularnej, tajskiej, technik dekoracyjnych, barmańskiego show i carvingu.

- Organizujemy podobne targi w całej Polce, w miejscach atrakcyjnych turystycznie, gdzie jest duże skupisko restauracji i hoteli, by prezentować najnowsze rozwiązania i trendy, jakie panują w tych branżach - powiedziała Małgorzata Kryszak, dyrektor targów.

Na targach prezentuje się 30 wystawców z całej Polski. - Przedstawiamy pełen wachlarz przypraw, suszonych warzyw i owoców, zupy i desery w proszku, które robią furorę w restauracjach. Niestety na co dzień ludzie używają mało przypraw i dodatków, a przecież podnoszą one walory smakowe potraw i nie są kaloryczne. Modne są ostatnio produkty, które nie zawierają glutaminianu sodu, które również sprzedajemy – mówił Jerzy Obara, właściciel firmy Jureko Serwis Gastro z Łodzi.

Nowatorskie sprzęty gastronomiczne przyciągały uwagę regionalnych restauratorów. – Mamy wyjątkowy ekspres do kawy. Każdy właściciel restauracji chciałby mieć piec konwekcyjno-parowy, w którym można gotować, piec, smażyć. Jest to uniwersalne urządzenie, które daje ogromne możliwości – podkreślił Jan Grzeliński, z firmy Gastro-Tech z Lubina.

Promowane były również walory turystyczne regionu na stoisku Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. – Po raz drugi gościmy w Karpaczu Targi Gastro-Hotel, a po raz pierwszy prezentujemy na nich nasz powiat. Zachęcamy do turystyki pieszej i rowerowej, prezentujemy bazę noclegową oraz gastronomiczną. Rozdajemy mapy, ulotki i materiały promocyjne z nowym logiem Karkonoszy – mówił Jarosław Hajdrych, z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
442
Tak
66%
Nie
17%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group