Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6473
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gangsterzy za kratami

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 8:16
Autor: KEDWAC
Region: Gangsterzy za kratami
Fot. CBŚP
W wyniku działań policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymano 17 członków gangu zajmującego się przemytem, handlem i wytwarzaniem narkotyków.

Z ustaleń śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy CBŚP z Wrocławia i Poznania wynika, że członkowie gangu zajmowali się przemytem narkotyków z Holandii do Polski i na teren innych krajów Unii Europejskiej oraz ich sprzedażą w kraju. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani zajmowali się także wytwarzaniem narkotyków, tj.: prowadzeniem plantacji konopi i uzyskiwaniem marihuany oraz tworzeniem laboratoriów metamfetaminy. Członkom grupy zarzuca się również popełnianie przestępstw akcyzowych polegających na wytwarzaniu i handlu wyrobami tytoniowymi bez odprowadzania podatku VAT.

W wyniku działań przeprowadzonych na terenie Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca oraz pobliskich miejscowości zatrzymano 17 osób. W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli broń i amunicję, zlikwidowali dwie plantacje konopi, przejęli ponad 18 kg marihuany, kokainę oraz metamfetaminę. Podczas przeszukań ujawniono również tzw. próby tytoniu i papierosy bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczono do badań telefony, tablety oraz wiele części do samochodów. Zabezpieczono także znalezione w miejscach zamieszkania podejrzanych ponad 200 tys. zł i ponad 3 tys. euro

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie Polski. Jedna osoba usłyszała również zarzuty związane z nakłanianiem innej osoby do składania fałszywych zeznań w charakterze świadka w zamian za korzyść majątkową, a trzy osoby usłyszały zarzut nielegalnego posiadania broni palnej.

Decyzją sądu dziesięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju i dozorów policji połączonych z zakazem kontaktu z określonymi osobami. Jedna z osób ma zakaz wykonywania zawodu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group