Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7845
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gang stręczycieli rozbity

Środa, 10 listopada 2021, 5:58
Autor: WAC
Region: Gang stręczycieli rozbity
Fot. CBŚP
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała zyski z nierządu.

Grupa przestępcza działała na terenie czterech województw, w tym na Dolnym Śląsku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że agencje towarzyskie znajdowały się w ponad 40 apartamentach w różnych miastach. Podejrzanym o kierowanie tą grupą jest 47-letni mężczyzna, który jednocześnie prowadził dwie spółki zajmujące się wynajmem apartamentów. Pod pozorem legalnej działalności gospodarczej lokale wynajmowane były zgodnie z ich przeznaczeniem, a dodatkowo w miejscach tych umieszczane były kobiety narodowości polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej zajmujące się nierządem. Pracujące na rzecz grupy kobiety werbowane były za pośrednictwem ogłoszeń na erotycznych portalach internetowych. Zarobionymi pieniędzmi dzieliły się z członkami grupy, którzy udostępniali lokale mieszkalne, organizowali reklamę, odbierali telefony od klientów i przekazywali im adresy miejsc spotkań.

Grupa cechowała się dużą anonimowością, kładziono nacisk na to, aby kobiety zajmujące się nierządem nie znały się wzajemnie, co było skrupulatnie egzekwowane i miało zapewnić dalsze swobodne jej działanie. Jej szef posługiwał się wieloma tożsamościami i pseudonimami, przedstawiał się m.in. jako Igor lub Adam K.

Pod koniec października blisko 140 funkcjonariuszy z różnych jednostek policji, w tym z czterech zarządów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, przeprowadziło skoordynowane działania.

W Poznaniu, przy wsparciu miejscowego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego zatrzymany został 47-letni Mariusz N. podejrzany o kierowanie grupą. W innych częściach kraju zatrzymano kolejne pięć osób. W tym samym czasie dokonano 38 przeszukań miejsc użytkowanych przez kobiety zajmujące się nierządem na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego.

W wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 50 telefonów komórkowych, setki kart SIM zarejestrowanych na tzw. słupy, komputery, laptopy, a także 244 tys. zł w różnej walucie i dwa samochody. Zatrzymane osoby w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również m.in. czerpania korzyści z cudzego nierządu. Wobec pięciu podejrzanych sąd zostawał środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

34
55%
Cieszy
8
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
8%
Złości
13
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group