Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7150
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gang narkotykowy na ławie

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 25 grudnia 2007, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czternastu przestępców odpowie przed sądem za dystrybucję środków odurzających na wielką skalę. Drugim dnem sprawy jest strzelanina w jeleniogórskim sądzie z 13 marca 2000 roku.

Wydarzenia, który odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Jeden z oskarżonych zorganizował ucieczkę bandytów z sali rozpraw. Przestępcy zdobyli broń (pistolet i granat ukryli w toalecie ich kompani). Sterroryzowali skład sędziowski, wzięli zakładników i usiłowali zbiec. Interweniowali antyterroryści. Eksplodował granat. Policjanci zabili dwóch bandytów.

– Gang działający w latach 2004–2005 rozbili policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Grupa była bardzo dobrze zorganizowana. Przestępcy kontaktowali się głównie przez telefony komórkowe używając specjalnego kodu. Działali w rejonie Zgorzelca i Jeleniej Góry. Rozprowadzali amfetaminę, tabletki ekstazy i marihuanę – łącznie kilkadziesiąt tysięcy porcji wartości około miliona złotych – podało Polskie Radio Wrocław. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Jednym z oskarżonych dilerów jest 34–letni Maciej L. ze Zgorzelca, który ponad siedem lat temu próbował uciec wraz z innymi bandytami z sali sądowej. Wskutek strzelaniny znacznie zwiększono zabezpieczenia w budynku sądu. Zainstalowano wykrywacze metali przed wejściem oraz specjalną klatką z szybami kuloodpornymi, w której na głównej sali rozpraw zamykani są szczególnie niebezpieczni oskarżeni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~PijMleko 26-12-2007 9:24
A ja Mam Psa Bandziora i Ciage Martwie Sie Aby Nic Nie Nawywijal ;)
~nakatomii 26-12-2007 10:21
pozdro dla AZADA
~do nakatomii 27-12-2007 11:12
pamietam dzien jak antki cudownie rozliczyli tych osiolkow z Sadu, pare kulek i niestety wyjechali zamiast z kompanami to razem z HERĄ na ul. Sudecka. A co do pozdrowien tego osiolkla to sie opamietaj,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group