Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7555
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gala Silesian Dance

Poniedziałek, 13 maja 2019, 6:10
Aktualizacja: Wtorek, 14 maja 2019, 12:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Gala Silesian Dance
Fot. WAC
O tym, że taniec nie jedno ma imię można było się przekonać podczas wczorajszej (12.05) gali kończącej IV. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej „Silesian Dance Festival".

Organizatorami imprezy były: Fundacja Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych, Stowarzyszenie „ART FRANKIVSK” przy wsparciu finansowym Miasta Jeleniej Góry. Kapryśna pogoda wymusiła na organizatorach zmianę planów, gdyż musiano zrezygnować z parady tancerzy i występów w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym. Gala finałowa odbyła się na scenie Zdrojowego Teatru Animacji

W festiwalu brało udział 17 zespołów tanecznych z Polski i Ukrainy (między innymi ze Lwowa, Równego, Krematorska i Iwano- Frankowska). Wystąpiło ponad 600 tancerzy.

Na początku gali finałowej odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych solistów i zespołów. Potem scenę opanowały duże formacje taneczne, duety, soliści oraz tria. Ich prezentacje były przeglądem różnych rodzaju tańca: od ludowego, baletu i towarzyskiego, przez nowoczesny aż po hip-hop, disco i show.

Obserwatorzy gali byli pod wrażeniem umiejętności młodych tancerzy, żałując że dwudniowe święto choreograficzne dobiega końca.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group