Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 4205
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gala Noworoczna w Teatrze Zdrojowym

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 8:42
Aktualizacja: Wtorek, 3 stycznia 2017, 7:59
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Gala Noworoczna w Teatrze Zdrojowym
Fot. Robert Czepielewski
Arią Królowej Nocy z opery „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta, w wykonaniu Ewy Paprotnej, rozpoczął się koncert noworoczny w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze.

Podczas tegorocznej gali wystąpili: Ewa Paprotna, Sylwia Michalik-Bednarczyk oraz Bartosz Nowak.

Szeroki repertuar, jaki zaprezentowali artyści, przypadł do gustu zgromadzonej na widowni publiczności. Były więc arie operowe w wykonaniu Ewy Paprotnej, arie operetkowe zaśpiewane przez Bartosza Nowaka, w których znalazła się jedna z najbardziej znanych arii w Polsce, a mianowicie aria z „Barona Cygańskiego” z refrenem "Wielka sława to żart! Książę błazna jest wart!". Sylwia Michalik-Bednarczyk zagrała najpiękniejsze utwory fortepianowe jak: „Dla Elizy” Ludwika van Beethovena, „Marsz Turecki” Mozarta, „Eine Kleine Nacht Music” tego samego kompozytora, a także akompaniowała dwójce śpiewaków.

W końcowej części gali artyści wykonali lżejszy repertuar, prezentując hity muzyczne kina światowego. Koncert zakończył się wspólnie wykonaną piosenką Francesco Sartoriego „Time to say goodbye”. Galę Noworoczną prowadził dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji Bogdan Nauka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group