Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8116
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Fundacja Mam Marzenie i kabaret Łowcy. B dla Julii

Niedziela, 3 sierpnia 2014, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 8:55
Autor: Org
Region: Fundacja Mam Marzenie i kabaret Łowcy. B dla Julii
Fot. Org
Już 16.08. spełnią marzenie chorej na mukowiscydozę Julii Nowak. Dziewczyna cierpi na nią od lat. Dziś ma 16 lat i jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep płuc. Obecnie Julia przebywa na oddziale pulmonologii dziecięcej w Centrum Medycznym Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A.), do którego po raz pierwszy trafiła w 2003 roku.

Od 2006 roku Julia znajduje się pod opieką doktor Ewy Pomarańskiej – ordynatora oddziału. W tej chwili cały proces leczenia Julii skoncentrowany jest na uzyskaniu stanu zdrowia, pozwalającego na zakwalifikowaniu do transplantacji. Jeśli to się uda i znajdzie się dawca, Julia będzie najmłodszą pacjentką z mukowiscydozą w Polsce, u której przeprowadzono zabieg.

Julia to mądra, otwarta dziewczyna, która - tak, jak każdy – mimo walki z ciężką chorobą ma marzenia. Jedno z nich już niedługo się spełni. Fundacja Mam Marzenie, która została powołana w roku 2003, aby spełniać marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu pomoże sprawić, aby ziściło się pragnienie Julii.
Julka bardzo chciała zobaczyć na żywo występ jej ulubionego kabaretu Łowcy. B. Ale nie będzie musiała – zresztą jej stan zdrowia by na to nie pozwalał – jechać na występ kabaretu. Kabaret przyjedzie do niej, a konkretnie do Centrum Medycznego Karpacz, gdzie 16.08. wystąpi dla niej oraz zaproszonych przez nią gości. Julia pragnie, aby jak najwięcej osób mogło się cieszyć z występu artystów, dlatego na widownię zaprosiła także innych pacjentów szpitala oraz personel pracujący w centrum.

Artyści cieszyńskiego, wielokrotnie nagradzanego kabaretu znaleźli w swoim bardzo napiętym letnim grafiku występów czas, aby znad morza, gdzie w tej chwili przede wszystkim występują, przyjechać do Karpacza i spełnić marzenie chorego dziecka. Nie biorą za to żadnego wynagrodzenia, angażując całą swoją energię i talent, żeby choć na chwilę odegnać myśli Julki i jej rodziny o chorobie.
Fundacja Mam Marzenie spełniła dotąd 5398 dziecięcych marzeń. Za chwilę spełni kolejne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
71
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group