Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8640
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fototapety przestrzenne – dekoracja, która nie ma sobie równych

Piątek, 31 sierpnia 2018, 14:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 5:55
Autor: Myloview
Jelenia Góra: Fototapety przestrzenne – dekoracja, która nie ma sobie równych
Fot. Myloview
Czy stwierdzenie zawarte w tytule nie jest odrobinę na wyrost? W tym artykule przekonamy Cię, że właśnie ten rodzaj ściennej ozdoby odznacza się zupełnie unikalnymi właściwościami. To nie tylko efektowny akcent, ale także znakomity sposób, by powiększyć optycznie niewielki metraż. By nie być gołosłownym, zapytaliśmy o opinię eksperta z dziedziny aranżacji wnętrz, a także poprosiliśmy go, by zaproponował ciekawe stylizacje salonu.

Jeśli od dawna marzyliśmy o pokoju dziennym, który będzie stylowy i niebanalny, to najlepszym rozwiązaniem okażą się fototapety. To błyskawiczny sposób, żeby całkowicie odmienić charakter wystroju, wprowadzić wyrazisty akcent, a także… zafundować sobie kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Jak to możliwe? To nie czary, a znane z praw fizyki złudzenia optyczne. Jednak najlepiej wyjaśni nam to specjalista z Myloview.pl:

Fototapety przestrzenne charakteryzują się tym, że zamieniają płaską ścianę w trójwymiarową rzeczywistość. Mogą tego dokonać za pomocą malowniczego, rozległego pejzażu, przykuwającego oko desenia lub architektonicznego przedstawienia. Wybór konkretnej alternatywy warto dopasować do estetyki, jaka panuje w naszym pokoju, a także do naszego osobistego gustu. Najmodniejsza nawet aranżacja nie spełni swojej roli, jeśli nie będzie się nam po prostu podobać. I właśnie o tym powinniśmy pamiętać, dekorując salon.

Wzór na wyciągnięcie ręki
Zaczniemy od propozycji, na której znakomicie widać, na czym polega efekt trójwymiarowości, którym odznaczają się fototapety przestrzenne 3D. Są to abstrakcyjne, zgeometryzowanie desenie o zupełnie zaskakującym wyglądzie. Gdy patrzymy na nie, mamy wrażenie, że wzór, niczym wypukły relief, wychodzi ze ściany i wkracza do przestrzeni pokoju. Aż chcemy podejść i dotknąć powierzchni, żeby się upewnić, czy to rzeczywiście płaski bryt tapety, a nie misternie stworzone dzieło artysty-architekta. W zależności od tego, jaka kolorystyka panuje w naszym salonie, możemy zdecydować się na minimalistyczną lub nieco bardziej rozbudowaną kompozycję. Doskonale prezentują się monochromatyczne i barwne mozaiki, geometryczne wzory przypominające poskładaną kartkę papieru lub wypukłe plastry miodu utrzymane w bieli i szarościach. A jeśli chcemy pójść o krok dalej, zainspirujmy się dziełami op-artu, czyli nurtu w sztuce, który był popularny w latach 60. XX wieku.

Schodami do metamorfozy
Czy schody mogą być dekoracją mieszkania, zwłaszcza gdy dysponujemy jednopoziomową nieruchomością? Jak najbardziej. Spektakularny efekt zapewnią nam fototapety przestrzenne do salonu z wizerunkiem klatki schodowej lub malowniczego zaułka zakończonego stopniami. Taki wzór, prowadząc nasz wzrok w głąb kompozycji, sprawi, że pokój w oka mgnieniu będzie się wydawał znacznie większy, niż jest w rzeczywistości.

Jeśli urządziliśmy nasze wnętrze w stylu industrialnym, sięgnijmy po fabryczne, ażurowe schody, które sprawdzą się idealnie w surowej aranżacji. Jeśli postawiliśmy na skrajny minimalizm, wprowadźmy do przestrzeni secesyjną, spiralną klatkę schodową, która ożywi salon. Z kolei w klasycznej stylizacji utrzymanej w ciepłej kolorystyce znakomitym rozwiązaniem będzie starożytna uliczka, grecka lub włoska, zakończona właśnie kamiennymi stopniami. – podpowiedział nam ekspert Myloview.

Nieziemska stylizacja
A gdyby tak na chwilę oderwać się od ziemskich spraw i spojrzeć wysoko w niebo? Naprawdę warto, zwłaszcza że znajdziemy tam zachwycające inspiracje do urządzenia naszego salonu. Zamiast jednak gwiaździstego nieba proponujemy wizerunek odległej galaktyki, przykuwającej oko czarnej dziury, tęczowej mgławicy, która rozświetli nasz pokój lub saturna z charakterystycznym pierścieniem. Skąd pomysł na taki nieziemski widok? Za jego popularnością stoi modny w tym roku kolor Ultra Violet wybrany przez Instytut Pantone. Co jednak w sytuacji, gdy w kolejnym roku przyjdzie moda na inny odcień, a wraz z nim na inne motywy dekoracyjne? Kosmiczne fototapety prezentują się naprawdę spektakularnie, jeśli więc tylko trafiają w nasz gust, możemy się na nie zdecydować i udekorować w ten sposób salon na kilka najbliższych lat, nie martwiąc się o obowiązujące trendy.

Wystrój wnętrza na fali
Na sam koniec wrócimy z powrotem na naszą planetę i sięgniemy po malownicze fototapety. W związku z tym, że zależy nam na optycznym powiększeniu metrażu, postawmy na rozległe, morskie pejzaże. Tutaj otwiera się przed nami niezwykle szeroki wachlarz możliwości. Możemy wybrać egzotyczny krajobraz ze złotym piaskiem i palmami, przedstawienie naszego Bałtyku z charakterystycznymi, drewnianymi falochronami, nastrojowy widok z czerwoną kulą słońca chowającą się w wodzie lub artystyczną, czarno-białą fotografię ze spienionymi, wzburzonymi falami rozbijającymi się o skalne wybrzeże.

Każda z tych propozycji spełni swoją rolę perfekcyjnie, a przy okazji ozdobi nasze wnętrze przepięknym widokiem. By taki wzór prezentował się jak najlepiej, postarajmy się nie zasłaniać go wielkogabarytowymi meblami. Dzięki temu efekt optycznego powiększenia będzie lepiej widoczny. – powiedział nam ekspert z Myloview.pl.

Przestrzenne fototapety to połączenie tego co praktyczne, ponadczasowe i estetyczne. Dzięki takiej dekoracji nie tylko powiększymy optycznie salon, ale urozmaicimy także niewyróżniający się do tej pory wystrój. Na wyciągnięcie naszej ręki znajdzie się i morskie wybrzeże, i odległa galaktyka, bo w świecie aranżacji wnętrz nie ma rzeczy niemożliwych!

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
775
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group