Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 2875
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotografie na wakacje

Czwartek, 25 czerwca 2009, 8:39
Aktualizacja: 8:52
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Fotografie na wakacje
Fot. Nat
Od wczoraj w Miejskim Domu Kultury „Muflon” można obejrzeć wystawę fotografii Aleksandry Śnieżek o nazwie „Boże Ciało” oraz Katarzyny Karczmarz pod tytułem „Martwa Natura”. Ekspozycja będzie czynna do początku września.

Aleksandra Śnieżek jeleniogórzanka z pochodzenia, mieszkająca we Wrocławiu jest studentką II roku Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie zaprezentowała siedem pierwszych zdjęć z cyklu „Boże Ciało ”.

Boże Ciało w kościele Katolickim jest uroczystością liturgiczną ku czci Najświętszego Sakramentu czyli Eucharystii obchodzoną 60 dni po Wielkanocy. Fotografie Oli przedstawiają obchody tego święta w takcie procesji. Można ujrzeć dziewczynki w białych sukienkach komunijnych obsypujące ulice wielobarwnymi płatkami kwiatów, księży i ministrantów wraz z feretronem (ruchomym ołtarzem) i tłum ludzi uczestniczących w tym obchodzie. Wszystkie zdjęcia są w kolorze niebieskim z mocnym przyciemnieniem przy kątach, co daje efekt marzeń czy wspomnień.

Katarzyna Karczmarz, jest studentką psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Należąca do Związku Polskich Artystów Fotografików stworzyła wystawę „ Martwa Natura” . Na zdjęciach przedstawiła różnego rodzaju kompozycje roślinne czy zestawienia przedmiotów codziennego użytku jak koperta, flaga czy kartki z zeszytu.

Często występującym elementem są figury geometryczne sześcian i stożek, który był także elementem ozdobnym dzisiejszej wystawy. Zdjęcia są monochromatyczne i zatytułowane miejscem z którego pochodził dany przedmiot pokazany na pracy.

Na wczorajszym wernisażu pomimo deszczowej pogody pojawiła się spora liczba zainteresowanych, jednak zabrakło jednej osoby – Katarzyny Karczmarz, która musiała dopilnować swoich obowiązków studenckich. Otwarcie wystawy ogłosiła Ola, autorka zdjęć. W sympatycznym towarzystwie można było podyskutować o zdjęciach młodych i zdolnych dziewczyn, a dodatkowo czas umilił skromny poczęstunek i nastrojowa muzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group