Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6142
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fotografie na wakacje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 czerwca 2009, 8:39
Aktualizacja: 8:52
Autor: Nat
Fot. Nat
Od wczoraj w Miejskim Domu Kultury „Muflon” można obejrzeć wystawę fotografii Aleksandry Śnieżek o nazwie „Boże Ciało” oraz Katarzyny Karczmarz pod tytułem „Martwa Natura”. Ekspozycja będzie czynna do początku września.

Aleksandra Śnieżek jeleniogórzanka z pochodzenia, mieszkająca we Wrocławiu jest studentką II roku Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie zaprezentowała siedem pierwszych zdjęć z cyklu „Boże Ciało ”.

Boże Ciało w kościele Katolickim jest uroczystością liturgiczną ku czci Najświętszego Sakramentu czyli Eucharystii obchodzoną 60 dni po Wielkanocy. Fotografie Oli przedstawiają obchody tego święta w takcie procesji. Można ujrzeć dziewczynki w białych sukienkach komunijnych obsypujące ulice wielobarwnymi płatkami kwiatów, księży i ministrantów wraz z feretronem (ruchomym ołtarzem) i tłum ludzi uczestniczących w tym obchodzie. Wszystkie zdjęcia są w kolorze niebieskim z mocnym przyciemnieniem przy kątach, co daje efekt marzeń czy wspomnień.

Katarzyna Karczmarz, jest studentką psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Należąca do Związku Polskich Artystów Fotografików stworzyła wystawę „ Martwa Natura” . Na zdjęciach przedstawiła różnego rodzaju kompozycje roślinne czy zestawienia przedmiotów codziennego użytku jak koperta, flaga czy kartki z zeszytu.

Często występującym elementem są figury geometryczne sześcian i stożek, który był także elementem ozdobnym dzisiejszej wystawy. Zdjęcia są monochromatyczne i zatytułowane miejscem z którego pochodził dany przedmiot pokazany na pracy.

Na wczorajszym wernisażu pomimo deszczowej pogody pojawiła się spora liczba zainteresowanych, jednak zabrakło jednej osoby – Katarzyny Karczmarz, która musiała dopilnować swoich obowiązków studenckich. Otwarcie wystawy ogłosiła Ola, autorka zdjęć. W sympatycznym towarzystwie można było podyskutować o zdjęciach młodych i zdolnych dziewczyn, a dodatkowo czas umilił skromny poczęstunek i nastrojowa muzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~głośnik 25-06-2009 10:07
Bardzo dobre zdjęcia, szczególnie Pani Aleksandry.
piipi 25-06-2009 15:13
~TAK !! ..a szczegolnie lampka wina dodaje odwagi i apetytu na ogladanie ROZNYCH fotek ! ( ..patrz.zdj.nr 2 )
piipi 25-06-2009 15:27
~Vernissage ..z slodkimi ciasteczkami i napojami brudza lapki i DUSZE ! Unikam takich spotkan ..i przychodze ogladac wszystkie cudownosci "PO" imprezie z "lampka wina" ! Wtedy mozna ..zobaczyc wiecej szczegolow !
piipi 25-06-2009 15:42
..warto tutaj rowniez dodac ..*PIEKNE slowa Naszego Jelonkowego Grzegorza Jedrasiewicza,ktory tak powiedzial: " ...dzieci to nadzwyczaj inteligentne stworzenia,czego dowodem jest m.in.fakt,ze ZAWSZE znajda temat,zeby ze soba *pogodnie porozmawiac,co doroslym przychodzi z niebywala trudnoscia"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group