Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4809
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Fotograficzne fascynacje 2” pod Brązowym Jeleniem

Środa, 11 lutego 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Fotograficzne fascynacje 2” pod Brązowym Jeleniem
Fot. JCK
W najbliższą sobotę (14.02) o godz. 17.00 w Galerii pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. 1–go Maja 60) rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy zbiorowej Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego zatytułowanej “Fotograficzne fascynacje 2”. Wstęp wolny.

Autorami wystawy fotografii są: Tadeusz Biłozor, Wojciech Bykowski, Jan Foremny, Piotr Garbat, Daniel Gustowski, Teodor Gutaj, Janusz Karcz, Piotr Matyga, Janina Peikert, Kazimierz Pichlak, Ignacy Pilch, Janusz Pytel, Marek Rawski, Stanisława Stecko, Jacek Szczerbaniewicz, Jerzy Wiklendt, Jolanta Wilkońska oraz Jerzy Zając.

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne istnieje od ponad pół wieku. Siedziba JTF aktualnie mieści się w budynku przy ul. Wojska Polskiego 37 w Jeleniej Górze. Na początku przez 17 lat JTF nie miało własnej siedziby i galerii. Mimo tego, już od pierwszych lat Towarzystwo prezentowało swoje wystawy we wszelkich możliwych miejscach. Później, wraz z nastaniem “nowej ery'' dla JTF, tj. kiedy doczekało się swojej siedziby (przy ul. Podwale 1a), natychmiast zorganizowano tam niewielką galerię wystawienniczą. Była ona niezbędna, zarówno dla potrzeb prezentowania własnych wystaw, jak i wystaw sprowadzanych.

- Galeria ta była swoistym poligonem doświadczalnym, szczególnie dla tych, którzy mieli tam swoje pierwsze wystawy, jak również poligonem dla tych, którzy ćwiczyli się w organizowaniu wystaw – wspomina Jan Foremny. - Poza tym, służyła ona wszystkim, bo oglądanie fotografii mimowolnie szkoli oko, zmysł estetyki a nawet zwraca uwagę na techniczne aspekty zdjęć. Pomimo, że Towarzystwo stało się już samodzielne pod względem wystawiania swoich prac i goszczenia autorów z kraju i zagranicy, nie znaczy, że nie musiało czasami korzystać z innych miejsc wystawienniczych. Tak też było, kiedy pojawiały się potrzeby zaprezentowania większych wystaw, jak choćby tych z okazji jubileuszy.

- Wyjście z wystawami poza własną galerię ma też te plusy, że w innych miejscach oglądają je dodatkowo inna publiczność – twierdzi Jan Foremny. - No i prezentacje w nowych wnętrzach nadają im nieco innej aury niż w własnej, dobrze znanej galerii. Jest też okazja do pozyskania nowych sympatyków fotografii, którym JTF być może przypadnie do gustu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group