Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 10718
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości silnym głosem młodzieży

Piątek, 4 listopada 2011, 17:05
Aktualizacja: 22:41
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości silnym głosem młodzieży
Fot. Agrafka
Debaty ze znaczącymi postaciami polskiej prawicy, spotkania z okazji ważnych rocznic patriotycznych, a także ogólna aktywizacja młodzieży w mieście i regionie – oto najważniejsze cele nowego lidera Forum Młodych PiS Kamila Ziółkowskiego przedstawione na dzisiejszej konferencji prasowej.

W spotkaniu wzięła udział Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oraz ustępujący przewodniczący Forum Oliwer Kubicki. Parlamentarzystka przypomniała, że Kamil Ziółkowski, na co dzień licealista w I LO im. Żeromskiego, został jednogłośnie wybrany nowym szefem młodzieżówki. Podkreśliła też rolę tej formacji w życiu społecznym, zwłaszcza w obliczu nieaktywnej młodzieżowej rady miasta i niewielu organizacji młodzieżowych działających w Jeleniej Górze.

Kamil Ziółkowski podziękował posłance Marzenie Machałek i Oliwerowi Kubickiemu za wsparcie. – Jeżeli uważacie, że łączą nas wartości, że łączy nas historia, że łączy nas Polska, wkroczmy więc razem w nową erę otwartości, efektywności i innowacyjności, skupiając się na zachowaniu tego, co powinno być zachowane, doskonaląc to, co powinno być udoskonalane i wypleniając praktyki, które powinny być zakazane – tymi słowami K. Ziółkowski zwrócił się do młodzieży.

Lider Forum Młodych PiS przedstawił też zarys działań organizacji. Pierwsza okazja przypadnie już 11 listopada, w Święto Niepodległości. Członkowie FMPiS wezmą udział w miejskich obchodach. Przedstawiciele udadzą się także do Warszawy na zapowiadany Marsz Niepodległości. – 13 grudnia uczcimy także 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez Wojskową Radę Ocalania Narodowego. Postaramy się dotrzeć do świadków historii – zapowiedział przewodniczący Forum.

Formą działalności młodych prawicowców mają być także debaty ze znanymi postaciami polskiej prawicy. – Pragniemy zaprosić do Jeleniej Góry prof. Jadwigę Sztaniszkis, prof. Ryszarda Legutko, prof. Ryszarda Terleckiego – mówił K. Ziółkowski. Będą także spotkania z działaczami młodzieżowymi, choćby z Pawłem Gluzą z Rady Młodych Wspólnego Miasta, czy też przedstawicielami samorządów studenckich.

– Chcemy być partnerami do rozmów na arenie jeleniogórskiej oraz reprezentować młodzież, jej interesy i chęć rozwoju – zadeklarował nowy przewodniczący Forum Młodych PiS. Przypomniano przy okazji dotychczasowe działania młodzieżówki, choćby zbiórkę podpisów pod projektem przywracającym 49 procent ulgi dla studentów, lub pod projektem ustawy przywracającym bezpłatne studia na drugim kierunku. Forum protestowało także przeciwko podwyżkom cen biletów MZK w Jeleniej Górze.

W organizacji działają ludzie w wieku od 16 do 29 lat: licealiści, studenci i młodzież, która już pracuje. Przypomnijmy, że zastępcami Kamila Ziółkowskiego są Mariusz Siuda i Mirosław Kobyłecki, zaś funkcję sekretarza pełni Paweł Walter. Spotkania Forum Młodych PiS organizowane są w piątki około godziny 16 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Długiej, wejście od ul. Krótkiej).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group