Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11322
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w KPSW

Środa, 8 września 2021, 15:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
W Karpaczu odbywa się Forum Ekonomiczne, natomiast w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze ma miejsce wydarzenie towarzyszące, czyli Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. Jak podkreślają organizatorzy, to okazja, aby młodzi ludzie poszerzyli swoją wiedzę, wymienili się doświadczeniami z koleżankami i kolegami z różnych krajów.

W konferencji prasowej wzięła udział dr n. med. Wioletta Palczewska – rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze oraz Agata Dziubińska-Gawlik, prezes zarządu Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

To wydarzenie niezwykle prestiżowe - w gronie specjalistów rozmawiamy o wszelkich problemach gospodarczych, ekonomicznych, społecznych dotyczących młodych ludzi - powiedziała na wstępie Wioletta Palczewska.

FEML skierowane jest do osób od 18. do 30. roku życia.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy organizować to wydarzenie na tak pięknym terenie uczelni. To XVI edycja, ale po raz pierwszy w Jeleniej Górze ze względu na to, że główne forum zostało przeniesione do Karpacza - powiedziała Agata Dziubińska-Gawlik. - FEML to spotkanie młodych ludzi z Europy Wschodniej, Kaukazu, gdzie rozmawiają o gospodarce, ekonomii, polityce. Co roku forum gromadziło ok. 400 młodych liderów, ale ze względu na pandemię nie wszyscy mogli przyjechać z zagranicy i uczestniczą w wydarzeniu w formule online - dodała prezes Fundacji Nowy Staw.

Podczas spotkania w jeleniogórskiej uczelni odbywają się sesje warsztatowe, tj.: "Inkubator współpracy międzynarodowej" - warsztat relacji interpersonalnych i umiejętności liderskich, prowadzony przez Anetę Szczykutowicz, coach, psycholog, koordynator projektów międzynarodowych; "Wejdź do Strefy Komfortu z PSRP" - zajęcia prowadzone przez Katarzynę Bojarską, Parlament Studentów RP; "Etykieta w biznesie, protokół dyplomatyczny", prowadzony przez Bartosza Czeniawskiego, założyciela Bonawentura Akademia Savoir-Vivre.

FEML to również panele dyskusyjne: "Nowoczesne technologie dla przemysłu" - prowadzone przez przedstawicieli PKN ORLEN; "Wszystko, co młodzi ludzie powinni wiedzieć o rynkach finansowych" - panel prowadzony przez Krzysztofa Pietraszkiewicza, prezesa zarządu Związku Banków Polskich, Adama Banai - Dyrektora Wykonawczego Węgierskiego Banku Narodowego oraz Luciano D'Alfonso - przewodniczącego Komisji Finansów i Skarbu, Senat (Włochy).

Partnerami Forum Ekonomicznego Młodych Liderów są: Orlen oraz Port Gdańsk. Wydarzenie współfinansowane jest przez Narodowy bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Patronat medialny: Jelonka.com

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
7
41%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group