Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7098
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fortuna na projekt

Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: KAM
REGION: Fortuna na projekt
Fot. .....
W budynku przy ulicy Kolejowej 44 w Gryfowie Śląskim powstanie Centrum Informacji Kulturalnej. Trafią tam biblioteka, stowarzyszenia miejskie i redakcja lokalnego miesięcznika. Na ten cel pozyskano blisko 440 tysięcy euro.

Centrum Informacji Kulturalnej to dosyć spory projekt jak na niewielkie miasto. Najprawdopodobniej już niedługo zostanie wdrożony i realizowany.

– W ramach programu EWT Polska-Saksonia nasz projekt przeszedł pozytywnie. Wspólnie z naszym miastem partnerskim złożyliśmy taki wniosek na rozwój kulturalny w Gryfowie. Nieoficjalnie wiadomo, że otrzymaliśmy 440 tysięcy euro. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie – mówi burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik.

Samorządowcy założyli kompleksową modernizację budynku, który znajduje się przy ulicy Kolejowej 44. Trzeba przeprowadzić wiele niezbędnych adaptacji poprzedzonych gruntowną modernizacją, zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, odnowę elewacji itp. Kamieniczka będzie w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Centrum Informacji Kulturalnej będzie jedynym takim miejscem w regionie. Wszystko będzie w pełni skomputeryzowane i nowoczesne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group