Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fortuna na projekt

Wiadomości: REGION
Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: KAM
Fot. .....
W budynku przy ulicy Kolejowej 44 w Gryfowie Śląskim powstanie Centrum Informacji Kulturalnej. Trafią tam biblioteka, stowarzyszenia miejskie i redakcja lokalnego miesięcznika. Na ten cel pozyskano blisko 440 tysięcy euro.

Centrum Informacji Kulturalnej to dosyć spory projekt jak na niewielkie miasto. Najprawdopodobniej już niedługo zostanie wdrożony i realizowany.

– W ramach programu EWT Polska-Saksonia nasz projekt przeszedł pozytywnie. Wspólnie z naszym miastem partnerskim złożyliśmy taki wniosek na rozwój kulturalny w Gryfowie. Nieoficjalnie wiadomo, że otrzymaliśmy 440 tysięcy euro. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie – mówi burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik.

Samorządowcy założyli kompleksową modernizację budynku, który znajduje się przy ulicy Kolejowej 44. Trzeba przeprowadzić wiele niezbędnych adaptacji poprzedzonych gruntowną modernizacją, zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, odnowę elewacji itp. Kamieniczka będzie w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Centrum Informacji Kulturalnej będzie jedynym takim miejscem w regionie. Wszystko będzie w pełni skomputeryzowane i nowoczesne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~siupakabras80 8-12-2009 9:49
ooo,widze że nasz Olo się stara,wczoraj informacja o milionie złotych na rekultywację wysypiska,dziś centrum kultury za 440tyś euro.aby tak dalej!!!! efkty już widać chociaż po ratuszu:))
~brawaaa 8-12-2009 15:45
Brawo dla samorządowców z Gryfowa - Ci z jeleniej powinni się uczyć od takiego miasteczka jak Gryfów czy Lwówek. Wstyd "ekipo" z Jeleniej Góry.
~DOLNOŚLĄZAK 8-12-2009 18:56
Szanowny Panie Burmistrzu. Czy w przyszłorocznych wyborach zechciałby pan kandydować na funkcję Prezydenta Jeleniej Góry? Jest pan otrzaskanym posło-samorządowcem i niezłym kabareciarzo-politykiem. A najważniejsze, że jest pan skuteczny i konsekwentny w działaniu oraz niekonfliktogenny. Dla formalnego załatwienia sprawy od jutra proponuję panu zameldowanie na pobyt stały w moim pięknym mieście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group