Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5947
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fortuna dla zdrowia kuracjuszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 czerwca 2010, 8:07
Aktualizacja: Sobota, 26 czerwca 2010, 16:40
Autor: TEJO
Fot. Angela
Przyznano milion 315 tys. zł dla Uzdrowiska Cieplice na przebudowę niecek basenowych. Zdrój planuje zaadaptować mniejszy basen, tzw. koniczynkę, która do tej pory była nieużytkowana. Ma tam powstać mniejsze uzdrowiskowe spa.

Obecnie skompletowana została już cała dokumentacja budowlana, obiekt po części też odgruzowano. Spółka czekała jedynie na ogłoszenie naboru wniosków do projektu unijnego, który mógłby dofinansować inwestycję w 40 procentach. Całkowity koszt remontu basenu to cztery mln zł.

– Zamierzamy wyburzyć trzy niecki, które są obecnie i z tego zrobić większy basen o średnicy dziewięciu metrów, dodatkowo będą tam wszystkie urządzenia do uzdrowiskowego spa, a więc hydromasaż dolnej części pleców, trzy wodospady na kark, kapsuła młodości, sauna, solarium. To będzie taka odnowa biologiczna na bazie leczniczych wód termalnych, które są naszym największym skarbem. W tym roku na przygotowanie się do tej inwestycji czyli projekty i studium wykonalności wydaliśmy już około 200 tysięcy złotych – mówi Robert Moskwa.

Jednorazowo w tym obiekcie będzie mogło przebywać około 40 osób.
W ramach przyznawanych pieniędzy uzdrowiska mogły liczyć na dofinansowanie m.in. zakupu nieruchomości, sprzętów i urządzeń, robót i materiałów budowlanych jeśli będą np. modernizować posiadane budynki i lokale.

Pieniądze mogły być też przeznaczone na rozszerzenie oferty świadczonych usług lecznictwa uzdrowiskowego, wprowadzenie dla kuracjuszy nowych usług na wyższym poziomie czy poprawienie standardu obsługi.
Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa, a trafiają na Dolny Śląsk za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego.

Poza zastrzykiem finansowym dla Cieplic, przyznano także 4 mln 800 tys. zł dla Izermedu ze Szklarskiej Poręby, oraz 1 mln 590 tys. zł dla Świeradowa Zdroju - Czerniawy na rozbudowę i doposażenie sanatorium „Słoneczko” - to pieniądze, które z ogólnej puli (21 mln złotych) trafiły na Dolny Śląsk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

dolnoślązak 25-06-2010 10:21
Od czasu do czasu pławię swoje stetryczałe cielsko w cieplickich termach. W myślach już korzystam z tych innowacji. Aczkolwiek w świecie takie rozwiązania istnieją od zamierzchłych czasów. Doświadczyłem tego na własnej skórze. Rewelka !!! Wyrazy uznania dla osób, które pozyskały kasę na to przedsięwzięcie.
~ja 25-06-2010 19:29
dobry pomysł Zdrój sie Rozbudowuje oby tak dalej mam nadzieje ,że za tym pójdzie więcej rehabilitacji dla pacjentów ambulatoryjnych a w kolejce po numerek nie trzeba będzie spać na ławkach przed rejestracją noc przed nią .....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group