Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4658
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fortuna dla zdrowia kuracjuszy

Piątek, 25 czerwca 2010, 8:07
Aktualizacja: Sobota, 26 czerwca 2010, 16:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fortuna dla zdrowia kuracjuszy
Fot. Angela
Przyznano milion 315 tys. zł dla Uzdrowiska Cieplice na przebudowę niecek basenowych. Zdrój planuje zaadaptować mniejszy basen, tzw. koniczynkę, która do tej pory była nieużytkowana. Ma tam powstać mniejsze uzdrowiskowe spa.

Obecnie skompletowana została już cała dokumentacja budowlana, obiekt po części też odgruzowano. Spółka czekała jedynie na ogłoszenie naboru wniosków do projektu unijnego, który mógłby dofinansować inwestycję w 40 procentach. Całkowity koszt remontu basenu to cztery mln zł.

– Zamierzamy wyburzyć trzy niecki, które są obecnie i z tego zrobić większy basen o średnicy dziewięciu metrów, dodatkowo będą tam wszystkie urządzenia do uzdrowiskowego spa, a więc hydromasaż dolnej części pleców, trzy wodospady na kark, kapsuła młodości, sauna, solarium. To będzie taka odnowa biologiczna na bazie leczniczych wód termalnych, które są naszym największym skarbem. W tym roku na przygotowanie się do tej inwestycji czyli projekty i studium wykonalności wydaliśmy już około 200 tysięcy złotych – mówi Robert Moskwa.

Jednorazowo w tym obiekcie będzie mogło przebywać około 40 osób.
W ramach przyznawanych pieniędzy uzdrowiska mogły liczyć na dofinansowanie m.in. zakupu nieruchomości, sprzętów i urządzeń, robót i materiałów budowlanych jeśli będą np. modernizować posiadane budynki i lokale.

Pieniądze mogły być też przeznaczone na rozszerzenie oferty świadczonych usług lecznictwa uzdrowiskowego, wprowadzenie dla kuracjuszy nowych usług na wyższym poziomie czy poprawienie standardu obsługi.
Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa, a trafiają na Dolny Śląsk za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego.

Poza zastrzykiem finansowym dla Cieplic, przyznano także 4 mln 800 tys. zł dla Izermedu ze Szklarskiej Poręby, oraz 1 mln 590 tys. zł dla Świeradowa Zdroju - Czerniawy na rozbudowę i doposażenie sanatorium „Słoneczko” - to pieniądze, które z ogólnej puli (21 mln złotych) trafiły na Dolny Śląsk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1009
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group