Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7897
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Formalności po angielsku – drugi dzień matur

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 maja 2008, 13:45
Aktualizacja: 13:46
Autor: TEJO
Maturzyści odpoczywają na placu Ratuszowym po teście z angielskiego.
Fot. TEJO
List formalny adresowany do hotelu, w którym turysta coś zostawił był jednym z zagadnień egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Maturzyści byli zadowoleni z testu. Publicyści krytykują system oceniania.

– Nie było trudne – taką odpowiedź usłyszeliśmy od zdających. Było ich znacznie mniej niż wczoraj, kiedy to zmagali się z testem z języka polskiego obowiązkowym dla wszystkich.

Jak usłyszeliśmy od niedawnych trzecioklasistów, elementarna wiedza z angielskiego wystarczyła, aby uporać się z tematyką. Czy udało im się zdać, dowiedzą się w czerwcu.

Z kolei dzisiejsza prasa sporo uwagi poświęca egzaminom z języka polskiego piętnując organizatorów za schematyzm w ocenianiu prac. Jak zauważa Dziennik, promowane są odpowiedzi z narzuconego klucza: korzystanie z wykutych sformułowań i zwalniających uczniów od niezależnego myślenia.

Maturalny esej napisali pisarz i znany naukowiec. Ich prace, ocenione według klucza, jakim posługują się egzaminatorzy z OKE i CKE, okazały się kiepskie. Literat Antoni Libera za wypracowanie o Mrożku dostał trójkę i nie dostałby się na polonistykę. Profesor filozofii Marcin Król zaliczył maturę na ocenę dopuszczającą, czyli dostał dwójkę.

Zdaniem publicystów Dziennika to kolejny dowód na coraz mniejszą rangę, jaką przykłada polska oświata do indywidualności młodych ludzi. I na dołujący status egzaminu maturalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~:) 6-05-2008 13:59
a zdjęć już dzisiaj nie macie? czekaliśmy pod Żeromem...;D
~maturzystka 6-05-2008 16:09
zgadzam się co do schematów panujących przy języku polskim....wypracowanie może być dobre i na temat,ale uzyska mało punktów bo czegoś nie było w kluczu....skoro tak bardzo chcą żebyśmy pisali 'pod klucz' to trzeba było dać jednej osobie do napisania z kluczem a reszta sobie skseruje;/ a jeśli idzie o angielski to był rzeczywiście prosty i przyjemny:)
~ 6-05-2008 18:42
jaaa, fote nam zrobili jak pilismy :), ale jajca :D
~haq 6-05-2008 18:44
Dzisiaj ustrzelili elektronika :D
~politolożka 7-05-2008 10:42
jaa mój kuzyn pije piwo :)
~tak uważam 7-05-2008 10:43
w zeszłych latach oceniano prace z języka polskiego wg klucza,więc byłoby niesprawiedliwe wobec maturzystów z ubiegłych lat,jeśli w tym roku prace by nie były oceniane wg klucza....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group