Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 14 stycznia
Imieniny: Feliksa, Niny
Czytających: 14716
Zalogowanych: 102
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Police: Finał mistrzostw Polski nie dla jeleniogórzan

Wtorek, 20 października 2015, 15:55
Aktualizacja: 15:56
Autor: MDvR
Police: Finał mistrzostw Polski nie dla jeleniogórzan
Fot. użyczone
Niestety nasza drużyna piłki siatkowej na siedząco nie zagra o medale mistrzostw Polski. Swoją przygodę jeleniogórzanie zakończyli na turnieju półfinałowych rozegranym w dniach 16–18 października w Policach.

Turniej w Policach zawodnicy jeleniogórskiego klubu rozpoczęli nieźle wygrywając z Legnicą 2-0 (25:12 ,25:14). Następnie zmierzyli się z mistrzem Polski - drużyną z Elbląga, z którą przegrali po dobrym meczu 0:2 (20:25,21:25). Kolejnym rywalem była Łódź. Zwyciężyliśmy 2:0 (25:14,25:16) i zajęliśmy drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. W półfinałach grano mecze krzyżowe - drugi zespół z trzecim z innej grupy. Nasi siatkarze stanęli do meczu z drużyną z Lublina.

- W tamtej grupie zwyciężyła drużyna ze Szczecina przed Wrocławiem i właśnie Lublinem, który niespodziewanie pokonał rywali z Kielc i kadrę kobiet, które rywalizowały z mężczyznami. Wydawało się że jesteśmy na najlepszej drodze, by zwyciężyć, bo wygraliśmy pierwszego seta 25:18. Potem przegraliśmy jednak 22:25 i rozegrano tie-break'a. Zwyciężyła drużyna z Lublina 15:13 i sprawiła niespodziankę eliminując nas z walki o medale. Pozostaje grać w Elblągu o miejsca 5-10. Jest to pierwsza przegrana od 10 lat, gdzie nasi siatkarze na siedząco nie powalczą o medale mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że w 2014 roku zajęliśmy czwarte miejsce.

Przegraną można tłumaczyć ubytkami kadrowymi, gdyż odeszli z drużyny kadrowicze: Piotr Siciński i Michał Wypych. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że nasza kadra Polski siatkarzy na siedząco zajęła niedawno w Niemczech 6. miejsce na mistrzostwach Europy. Mamy jednak nadzieję że w roku 2016 wzmocnimy zespół zawodnikiem z Legnicy i zagramy znów o medale mistrzostw kraju w piłce siatkowej na siedząco. Sezon zakończymy turniejem ogólnopolskim w Złotoryi (4-5 grudnia) - komentuje prezes klubu Start Simet Jelenia Góra Wiktor Żuryński.

Skład zespołu Jeleniogórskiego Klubu Sportowo-Rehabilitacyjnego : Latawiec Maciej, Filipiak Zdzisław, Boguszewski
Krzysztof, Głąb Tomasz, Schutz Andrzej, Zymek Mirosław, Prutis Adam, Żuryński Wiktor, Jancelewicz Tomasz, Szczepański Marek

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
303
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
36%
Nie biorę udziału w taki akcjach
32%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Turystyka
Z Jeleniej Góry do Ameryki
 
Jelonka wczoraj
"Zrób to sam" – kolorowy szklany wisior
 
Czechy
Przejdź się najdłuższym mostem wiszącym na świecie
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group