Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7206
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał Ligi Rocka 2014 z Turbo

Środa, 23 kwietnia 2014, 8:23
Aktualizacja: 8:27
Autor: Org
Jelenia Góra: Finał Ligi Rocka 2014 z Turbo
Fot. Archiwum Organizatora
Tegoroczny finał Ligi Rocka zaplanowano na 24 maja. Start o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze–Cieplicach. Gwiazdą imprezy będzie zespół Turbo, uważany dziś za legendę polskiej sceny rockowej. Bilety: w sekretariacie JCK (ul. 1 Maja 60) oraz przed koncertem w cenie 5 zł.

Tegoroczny Finał LIGI ROCKA odbędzie się już po raz 20. Od 1994 roku przez Ligę Rocka przewinęło się mnóstwo rockowych zespołów, które rozsławiły imprezę na cały kraj.

To właśnie dzięki nim i znakomitej publiczności Liga Rocka zaliczana jest do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Od lat trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.

W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie, na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe łojenie. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami rockmeni jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka. To właśnie na tej imprezie debiutowało szereg młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2013/2014, do finałowego koncertu zakwalifikowało się 5 zespołów z różnych zakątków kraju. Jako Gość specjalny wystąpi grupa rockowa z Niemiec SILLYCON X. Gwiazdą imprezy będzie legendarny zespół TURBO ( znani m.in. z przeboju „Dorosłe dzieci”, który to utwór w latach 80. przez wiele tygodni utrzymywał się na liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim studiu TR STUDIO. Silesia Music Center udostępni wszystkim zespołom konkursowym najnowszy model zestawu perkusyjnego firmy Pearl.

Zespoły będą oceniane w pięciu kategoriach: najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez JURY w składzie: Roman Rogowiecki , Mietek Jurecki, Wojciech Hoffmann, Tomasz Rogula.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group