Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5406
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Filmowa uczta rozpoczęta

Wtorek, 19 lutego 2019, 13:23
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Filmowa uczta rozpoczęta
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (18.02) wystartowała 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom–Zbliżenia. Już pierwszego dnia kinomaniacy mieli okazję zobaczyć dwie projekcje pozakonkursowe oraz spotkać się z Jan Jakubem Kolskim.

Na otwarcie festiwalu na scenie Kina Lot pojawiła się dyrektor Osiedlowego Domu Kultury (organizatora festiwalu) oraz prezydent Jeleniej Góry (przedstawiciel Miasta Jeleniej Góry, czyli głównego sponsora MFF Zoom-Zbliżenia). Następnie zaproszono licznie zgromadzonych widzów na pierwszy seans, a był to jeden z siedmiu pokazów przedpremierowych, jakie są zaplanowane na tegorocznej edycji.

Miłośnicy kina mogli zobaczyć "Kafarnaum" w reż. Nadine Labaki - wzruszająca historię chłopca - uchodźcy, czyli film, który jest nominowany do Oscara, a podczas festiwalu w Cannes otrzymał 15-minutowe brawa. W Jeleniej Górze również były oklaski, jednak znacznie krótsze.

Drugą pozycją w harmonogramie pokazów pozakonkursowych było "Ułaskawienie" w reż. Jana Jakuba Kolskiego, a po projekcji - spotkanie z reżyserem.

Przed nami drugi dzień festiwalu, o godz. 17:00 w Kinie Lot zaprezentowany zostanie film pt. "Fuga" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej, a po filmie spotkanie z reżyserką. Z kolei na godz. 20:00 zaplanowano film "Winni" w reż. Gustava Moellera. Projekcje konkursowe mają się rozpocząć od środy (20.02).

Bilety:
projekcje pozakonkursowe:
1 seans - 12 zł
karnet na wszystkie - 120 zł
projekcje konkursowe - jednodniowy 6 zł.
Dostępne w Kinie Lot i ODK.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group