Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2578
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Filharmonicy protestują przeciwko mobbingowi

Poniedziałek, 12 maja 2008, 9:15
Aktualizacja: 9:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Filharmonicy protestują przeciwko mobbingowi
Fot. TEJO
Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej przystąpili do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej instytucji kultury. W ten sposób popierają i bronią kolegów po fachu z Filharmonii Łódzkiej.

– Do akcji protestacyjnej włączyły się m.in. trzy filharmonie na Dolnym Śląsku i kilka w Polsce, Teatr Polski we Wrocławiu – poinformował szef Solidarności przy FD, Wojciech Hryniewicz.

Konflikt w Łodzi trwa od początku roku. Dotyczy osoby kontrowersyjnego dyrektora, który miał zastraszać muzyków i stosować wobec nich mobbing. W referendum, filharmonicy opowiedzieli się za jego odwołaniem. Szef łódzkiej filharmonii w odwecie zorganizował przesłuchania muzyków, aby pozbyć się niewygodnych podwładnych. Według związkowców były niezgodne z prawem. Choć kontrowersyjny szef zrezygnował, konflikt trwa.

Dlatego budynek Filharmonii Dolnośląskiej został oflagowany. Uchwałę o przeprowadzeniu takiej akcji podjęła Rada Krajowej Sekcji Instytucji Artystycznych „Solidarność” oraz Regionalny Sekretariat Kultury i Środków Przekazu Regionu Dolny Śląsk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group