Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9611
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Filharmonicy pamiętają o Stefanie Strahlu

Sobota, 1 maja 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Filharmonicy pamiętają o Stefanie Strahlu
Fot. Gabi
Szczególny koncert odbył się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dedykowany był on zmarłemu w zeszłym roku muzykowi i dydaktykowi– Stefanowi Strahlowi.

Wystąpił Paweł Kowalski, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych i wszechstronnych pianistów polskich. Koncertował w najbardziej znanych miastach europejskich. Występował także na najbardziej prestiżowych festiwalach m.in.: BBC w Londynie, Europalia, Klavierfestival Ruhr, Carinthischer Sommer, Concentus Moravie, Musikfestwochen Meiringen, Musikwoche Braunwald, Bachtage Potsdam, na festiwalach Chopinowskich w Polsce i zagranicą, Francuski tygodnik Courrier International po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej uznał Kowalskiego za jedna z czterech najciekawszych osobowości z naszego kraju.

Paweł Kowalski pięknie zagrał Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina. W wykonaniu było tyle uroku, pasji i lekkości, że aż dech zapierało. Nie można było oderwać wzroku od pianisty. Nasi filharmonicy pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka akompaniowali pianiście.

Na bis Paweł Kowalski zagrał krótkie preludium i zadedykował je zmarłemu w zeszły roku Stefanowi Strahlowi i osobom, które zginęły w Smoleńsku. W drugiej części muzycy wykonali VI Symfonię h-moll "Patetyczna" op. 74 Piotra Czajkowskiego. Zagrali bardzo dobrze. Widzowie wyszli z filharmonii usatysfakcjonowani.

Dzięki obchodom Roku Chopinowskiego mogliśmy na nowo odkryć piękno utworów Chopina w najlepszym wykonaniu. Podziękowania należą się dyrektor Zuzannie Dziedzic za to, że udało jej się zaprosić tak znamienitych gości, którzy wykonali utwory jednego z najznamienitszych muzyków polskich z wielkim pietyzmem, a my widzowie mogliśmy uczestniczyć w tych świetnych koncertach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
115
Tak
74%
Nie
16%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Passat znudził się kierowcom?
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group