Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6026
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fetowanie przy knedlikach

Wiadomości: REGION
Piątek, 30 kwietnia 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: Ania
Mieszkańcy Karpacza będą świętować wspólnie z sąsiadami zza miedzy z czeskich Jilemnic. Dziewiątego maja z miasta pod Śnieżką wyjedzie autobus do Czech. Wystąpi tam m.in. chór Złota Aura.

Samorządowcy z Karpacza i Jilemnic w ramach EWT Polska - Czechy będą realizować projekt „Wspólnie pracujemy, wspólnie świętujemy”.

Uroczystości w Czechach zostały skumulowane w maju. 20 maja wyjedzie tam trzydzieścioro dzieci z Karpacza, po piętnastu uczniów ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Wezmą one udział w zajęciach artystycznych organizowanych w Jilemnicach. Będą m.in. malować na jedwabiu, uczyć się sztuki modelarstwa, metaloplastyki, bukieciarstwa. – 21 maja w Karpaczu, w ramach obchodzonych wspólnych rocznic, rozpocznie się trzydniowy polsko – czeski plener artystyczny dla mieszkańców Karpacza i Jilemnicach – mówi zastępca burmistrza Karpacza, Ryszard Rzepczyński.

- Rozpoczną się wówczas urodziny miasta, będą one trwały do końca czerwca, przewidziane jest mnóstwo atrakcji m.in. dwudziestego czerwca Jany na wodospadzie, wezmą w nich udział również goście i przyjaciele z Jilemnic.

W mieście pod Śnieżką odbędzie się wiele wydarzeń związanych z obchodami pięćdziesięciolecia otrzymania praw miejskich oraz stulecia kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, m.in. szóstego czerwca odbędzie się uroczysta msza i spotkanie z Czechami.

Karpacz na te i inne cele otrzymał około osiemdziesięciu pięciu tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone także na organizację takich imprez, jak Góry Kultury oraz Letnia Noc Sylwestrowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Agulka 30-04-2010 21:08
No to Złota Aura da popis,ale reprezentacja Karpacza!,nie mogą wysłać kogoś kto umie śpiewać?polecam stopery do uszu
~młody karpaczanin 2-05-2010 22:46
Kilka fajnych zespołów z Karpacza i okolic prędzej doczeka się starości niż zaśpiewa dla miasta. Trochę młodej krwi by się przydało, bo złotej armaty już nikt nie chce słuchać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group