Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4343
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fetowanie przy knedlikach

Piątek, 30 kwietnia 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: Ania
Mieszkańcy Karpacza będą świętować wspólnie z sąsiadami zza miedzy z czeskich Jilemnic. Dziewiątego maja z miasta pod Śnieżką wyjedzie autobus do Czech. Wystąpi tam m.in. chór Złota Aura.

Samorządowcy z Karpacza i Jilemnic w ramach EWT Polska - Czechy będą realizować projekt „Wspólnie pracujemy, wspólnie świętujemy”.

Uroczystości w Czechach zostały skumulowane w maju. 20 maja wyjedzie tam trzydzieścioro dzieci z Karpacza, po piętnastu uczniów ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Wezmą one udział w zajęciach artystycznych organizowanych w Jilemnicach. Będą m.in. malować na jedwabiu, uczyć się sztuki modelarstwa, metaloplastyki, bukieciarstwa. – 21 maja w Karpaczu, w ramach obchodzonych wspólnych rocznic, rozpocznie się trzydniowy polsko – czeski plener artystyczny dla mieszkańców Karpacza i Jilemnicach – mówi zastępca burmistrza Karpacza, Ryszard Rzepczyński.

- Rozpoczną się wówczas urodziny miasta, będą one trwały do końca czerwca, przewidziane jest mnóstwo atrakcji m.in. dwudziestego czerwca Jany na wodospadzie, wezmą w nich udział również goście i przyjaciele z Jilemnic.

W mieście pod Śnieżką odbędzie się wiele wydarzeń związanych z obchodami pięćdziesięciolecia otrzymania praw miejskich oraz stulecia kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, m.in. szóstego czerwca odbędzie się uroczysta msza i spotkanie z Czechami.

Karpacz na te i inne cele otrzymał około osiemdziesięciu pięciu tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone także na organizację takich imprez, jak Góry Kultury oraz Letnia Noc Sylwestrowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1035
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group