Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7185
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Feta u świętego Wojciecha

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 9:55
Aktualizacja: 11:39
Autor: ah
JELENIA GÓRA: Feta u świętego Wojciecha
Fot. NOL
Prawdziwy wysyp świąt parafialnych! Wczoraj równolegle do Familiady u Erazma i Pankracego odbywał się festyn przy parafii świętego Wojciecha na Zabobrzu I. Przyszły tłumy wiernych.

Atrakcji nie zabrakło. Na scenie przewijały się różne grupy muzyczne śpiewając na chwałę Panu. Festynowicze ustawili się w długiej kolejce do loterii fantowej. Drobne fanty wygrywał każdy los. Wszystkie kupony wzięły udział w głównym losowaniu poważniejszych nagród, wśród których znajdował się sprzęt AGD, bony na paliwo, wejściówki do Muzeum Karkonoskiego i wiele innych.

Jak zwykle w festynie uczestniczyła policja ze swoim arsenałem. Najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć w policyjnym rynsztunku. Nie obyło się bez znakowania rowerów. Strażacy zapewnili podniebną wycieczkę na wysięgniku. Zainteresowaniem cieszył się pchli targ, gdzie za symboliczne kwoty można było kupić książki, płyty i zabawki. Również za „co łaska” kosztowano domowych wypieków sporządzonych przez parafian. Dochód przeznaczono na cele dobroczynne.
Wieczorem odbyła się licytacja obrazów, a także fotografii Ojca Świętego Jana Pawła II wykonanej przez księdza Mariusz Sierharta. Obraz przedstawiający modlącego się Pana Jezusa wylicytowano za 130 złotych.

Smutnym akcentem parafialnego święta było pożegnanie wspomnianego już księdza Mariusza, którego biskup legnicki przeniósł do parafii w Krzeszowie. Duchowny przez pięć lat bardzo zżył się ze wspólnotą św. Wojciecha. Co roku przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Jest ich ulubieńcem. Zadbał także o rozrywki dla najmłodszych podczas niedzielnej zabawy. Grano w ping-ponga, rzucano do celu lotkami. Bawiono się na skakankach, etc.

Sportową, piłkarską część II Festynu Parafialnego zorganizowano w piątek na boisku Szkoły Podstawowej nr 11. Wczoraj zwycięskie drużyny odebrały nagrody. Wygrał zespół z Legnicy, drugie miejsce zajął Bartek i koledzy, trzecie: Lazania Team I, a czwarte – FC Dołek.

Proboszcz, ksiądz prałat Tadeusz Dańko serdecznie dziękuje organizatorom i parafianom za wysiłek i liczny udział w parafialnym święcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group