Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 4906
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn rodzinny w „Siódemce” na szóstkę

Niedziela, 9 czerwca 2013, 6:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 6:33
Autor: Manu
Jelenia Góra: Festyn rodzinny w „Siódemce” na szóstkę
Fot. WK
Już po raz jedenasty z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka w minioną sobotę (8 czerwca) na boisku jeleniogórskiego Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 odbył się Rodzinny Festyn Sportowo–Rekreacyjny. Na tę okazję organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, zarówno sportowych jak i rekreacyjnych.

Festyn rozpoczął się występem działającej w szkole dziewczęcej grupy tanecznej pod opieką wuefistki Violetty Dobrowolskiej. - Celem imprezy było zaangażowanie całych rodzin, wspólne spędzenie czasu wolnego będące ważnym czynnikiem integracyjnym rodzin oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zabawę, sport i rozgrywkę – mówi dyrektorka placówki Elżbieta Rybak.

Jedną z atrakcji festynu były pokazy umiejętności strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz występ zespołu tanecznego „Dancing Heels” ze Szkoły Tańca Krzysztofa Cieślaka. Ciekawym punktem programu był pokaz bardzo dobrej kondycji psa Grota jeleniogórskiego GOPR-owca Tomasza Trusewicza. - Ważne jest to, by regularnie ćwiczyć, by pies pamiętał, jak ma się zachować – opowiada T. Trusewicz.

Na boiskach trwały konkurencje indywidualne, m.in. rzut do celu, rzut kółkiem ringo, bieg z jajkiem na łyżce, „kapki” piłką nożną i celowanie marchewką na kiju, oraz rodzinne, m.in. wyścigi „stonóg”, wyścigi „skoczków” i przeciąganie liny. Przeprowadzono także konkurs plastyczny pod hasłem „Moja rodzina w kolorach”. Drużyny dziewczyn i chłopców zmagały się w konkurencjach sportowe takich jak piłka ręczna, siatkówka i wyścigi rzędów.

Dzieci uczestniczące w festynie, miały możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Gimnazjalistki pod kierunkiem polonistki Izabeli Masztakowskiej wystawiły inscenizację „Jaś i Małgosia”, wywodzącą się z nurtu klasyki baśniowej, adresowaną szczególnie do pierwszoklasistów, ale także i ich rodziców i nauczycieli.

Uwagę przykuwała loteria fantowa, w której czekały nagrody w postaci zeszytów, pluszaków czy innych kolorowych zabawek. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych. Można było poskakać na trampolinie, zjechać z dmuchanej zjeżdżalni oraz pomalować twarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
396
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group