Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7749
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Festyn dla Leonka

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 9:42
Autor: WAC
Miłków: Festyn dla Leonka
Fot. WAC
Piękna pogoda, świetna zabawa oraz szczytny cel – oto najkrótsze podsumowanie festynu strażackiego „Całym sercem dla Leonka”, który odbył się wczoraj (16.08) przy nowo wybudowanej remizie OSP w Miłkowie.

W organizację imprezy bardzo mocno zaangażowało się wiele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Poza gospodarzami z OSP Miłków były to wszystkie jednostki ochotnicze z gminy Podgórzyn oraz między innymi: OSP Bolków, OSP Karpniki, OSP Łomnica i OSP Wiejska z Jeleniej Góry. Dzięki temu goście festynu mogli zobaczyć z bliska bardzo wiele różnych wozów i innego sprzętu strażackiego.

Wśród atrakcji imprezy wyróżniała się możliwość wjechania do góry 37-metrową drabiną strażacką oraz rodzinne potyczki strażackie. Dla najmłodszych przygotowano animacje prowadzone przez firmę „Vesna” oraz malowanie buziek. Na głodnych czekały pyszne ciasta oraz potrawy przyrządzone przez panie ze Stowarzyszenia „Podgórze” z Podgórzyna oraz z kół gospodyń wiejskich.

Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z cennymi nagrodami. Wśród fundatorów nagród głównych byli samorządowcy z gminy Podgórzyn oraz starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski.

Wszystkim tutaj licznie zgromadzonym, a frekwencja dopisała, zależy aby ratować zdrowie Leonka - mówi K. Wiśniewski. - Cieszę się, że organizatorom udało się przyciągnąć tak wielu mieszkańców nie tylko z powiatu, ale i turystów którzy słysząc, że coś się tu dzieje zatrzymują się po drodze. Ja sam jestem zawsze tam, gdzie mogę pomóc. Czuję się w obowiązku to robić jako mieszkaniec - dodaje starosta.

Uczestnicy festynu podkreślali, że poza dobrą zabawą najważniejszy był szczytny cel w jakim go zorganizowano.

Mój chrześniak Leon ma trzy lata i z dnia na dzień jego życie oraz jego rodziców mocno się pozmieniało, gdy okazało się że ma guza mózgu – mówi główny organizator festynu Wojciech Ziemniak. - Na tę chwilę jest po dwóch chemioterapiach. Niedługo czekają go dwie kolejne. Leonek został też wytypowany do protonoterpii w niemieckim Essen, ale nie wiemy czy zostanie ona sfinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlatego nie chcieliśmy ryzykować i postanowiliśmy rozpocząć zbiórkę środków na ten cel. Jesteśmy dobrej wiary. Liczymy, że wszystko zakończy się dobrze.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
316
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group