Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4390
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Festyn charytatywny dla pogorzelców z Rębiszowa

Niedziela, 25 lipca 2021, 6:00
Autor: WAC
Stara Kamienica: Festyn charytatywny dla pogorzelców z Rębiszowa
Fot. WAC
Pod znakiem dobrej zabawy z celem charytatywnym stał wczorajszy (24.07) festyn w Starej Kamienicy.

Organizatorem imprezy była lokalna grupa „Siła Kobiet” oraz strażacy z OSP Rybnica i OSP KSRG Stara Kamienica. Cały dochód z licznych festynowych atrakcji oraz licytacji przedmiotów i voucherów przekazanych przez sponsorów został przeznaczony na odbudowę rodzinnego domu dziecka w Rębiszowie, który kilka miesięcy temu spłonął w pożarze.

Jestem wzruszony, że tak wiele osób przyszło na dzisiejszy festyn i chce pomóc w odbudowie naszego domu – mówi prowadzący rodzinny dom dziecka w Rębiszowie Zdzisław Puchaczewski. - Obecnie jesteśmy na etapie prac przy odbudowie dachu. Mamy już postawioną więźbę dachową i przykryte ekrany. Teraz pora przystąpić do kładzenia dachówek. W dalszej kolejności chcemy wysuszyć mury zalane podczas akcji gaśniczej i urządzić choć kilka pomieszczeń, abyśmy mogli się do nich wprowadzić przed zimą. Obecnie mieszkamy w kontenerach podstawionych przez firmę ubezpieczeniową, które jednak już niedługo będziemy musieli opuścić.

Podczas imprezy coś dla siebie mogli znaleźć zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. W programie festynu znalazły się między innymi: pokaz motocykli, sprzętu strażackiego oraz zabytkowych aut, kiermasz rękodzieła, dmuchańce, strzelnica, loteria fantowa, zawody strażackie dla dzieci. Na scenie wystąpili : Tosia Sweklej, Małgorzata Płonczkier, Jadwiga Sobieszczuk oraz zespoły: Sachiel, Antares, Rybniczanki oraz Chabry.

Nie zabrakło również bogatej oferty gastronomicznej. Chętni mogli między innymi spróbować pysznej grochówki ugotowanej własnoręcznie na kuchni polowej przez posła Roberta Obaza.

Od lat przyzwyczailiśmy jako Stowarzyszenie Goduszyn, że z chęcią pomagamy wszystkim, dlatego nie mogło nas tutaj zabraknąć - mówi R. Obaz. - Tajnego przepisu na dzisiejszą grochówkę nie mam, bo gotowanie w takich wielkich garach to spore wyzwanie i normalne domowe przepisy nie bardzo się sprawdzają. Aby się udała, trzeba było przede wszystkim włożyć wiele serca, a mi poza tym że tą zupę gotowałem pozostaje ją teraz wydać.

Twoja reakcja na artykuł?

53
83%
Cieszy
3
5%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
6
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group