Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6891
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festiwal country na pożegnanie wakacji w Karpaczu

Poniedziałek, 2 września 2013, 8:01
Aktualizacja: 12:17
Autor: Manu
Region: Festiwal country na pożegnanie wakacji w Karpaczu
Fot. BM
Miniona sobota (31 sierpnia) w Karpaczu przy Sandra Spa upłynęła w stylu muzyki country. Festiwal „Country pod Śnieżką Karpacz – Jelenia Góra” poprowadził Korneliusz Pacuda, krytyk muzyczny, znawca i miłośnik country, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie i dziennikarz radiowej Jedynki.

Chyba nie każdy wie, że w 1982 roku pierwszy w Polsce Piknik Country miał miejsce w Jeleniej Górze i Karpaczu. Zorganizowany był wówczas przez Karkonoską Agencję Artystyczną. Dopiero rok później, w 1983 r. Piknik Country został przeniesiony do Mrągowa. W tym roku o reaktywacji imprezy w Karpaczu i Jeleniej Górze doszło za sprawą Jerzego Pokoja, przewodniczącego sejmiku dolnośląskiego i założyciela miasteczka Western City w Ścięgnach. Projekt „Country pod Śnieżką” zrealizowany został we współpracy z miastem Jelenia Góra i Miastem Karpacz.

Podczas Festiwalu „Country pod Śnieżką Karpacz – Jelenia Góra” wystąpił m.in. wokalista rockowy, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta Ryszard Wolbach, jeden z założycieli zespołu Babsztyl, po jego reaktywacji ponownie został jego członkiem. - Wierzę, że świat i ludzie mogą się zmienić na lepsze. Jestem takim utopijnym marzycielem, przyjacielem życia i samego siebie. Ważne jest to, żeby robić to, w co się wierzy i nie krzywdzić innych – wyznał Ryszard Wolbach.

Dzień potem (1 września, w niedzielę) „Country pod Śnieżką Karpacz – Jelenia Góra” odbył się na jeleniogórskim lotnisku. Przed publicznością wystąpili najpopularniejsi wykonawcy muzyki country: Alicja Boncol z zespołem KoAlicja, Colorado, Ryszard Wolbach, Eldorado, Zgredybillies, Gabriela Mycielska & White Smoke, Whisky River, a festiwal poprowadził ponownie Korneliusz Pacuda.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Jeleniej Góry oraz Burmistrz Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group