Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11010
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ferie zimowe „pod lupą” policji

Czwartek, 3 lutego 2022, 12:25
Autor: 112
Powiat: Ferie zimowe „pod lupą” policji
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeleniogórscy policjanci prowadzą działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku w regionie jeleniogórskim.

W okresie ferii policjanci kontrolują miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorników wodnych ,miejsc zimowych zabaw oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku.

Realizując powyższe przedsięwzięcia policjanci współpracują z organizatorami wypoczynku zimowego, przedstawicielami innych służb oraz instytucji. Ponadto funkcjonariusze współpracują również z GOPR-em, Strażami Leśnymi oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Nad bezpieczeństwem narciarzy na stokach kotliny czuwają również policyjne patrole narciarskie. Wykonują one przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące, zwracają uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy – co roku policjanci, którzy pełnią służbę w patolach narciarskich uczestniczą w kursie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność ponieważ często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na sytuację zastaną na stoku.

Przy ulicy Sobieszowskiej w Jeleniej Górze został uruchomiony stały punkt kontroli autobusów w godzinach od 7.00 do 10.00, gdzie na prośbę opiekunów czy rodziców policjanci kontrolują autokary i inne środki transportu, którymi podróżują dzieci i młodzież. Należy pamiętać, że prośbę o przeprowadzenie takiej kontroli należy zgłosić co najmniej dzień wcześniej pod numerami telefonów: 47 87 315 81, 47 87 315 91 lub 112. Działania kontrolne w stałych punktach będą realizowane przez policjantów do 27 lutego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
220
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
4%
3 Nowa Lewica
10%
4 Prawo i Sprawiedliwość
24%
5 Konfederacja
11%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group