Zalogowanych: 12

Bytom: Fantastyczny występ JKO w Bytomiu

Poniedziałek, 5 grudnia 2022, 20:53
Aktualizacja: 20:55
Za nami kolejna edycja prestiżowego Pucharu Polski Oyama Top – Polskiej Federacji Karate Oyama, która odbyła się w dniach 3-4 grudnia w Bytomiu. Zawody zgromadziły przeszło 250 zawodników z około 40 klubów karate kontaktowego Oyama i Kyokushin.

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama, zdobywając dziewięć medali na dziesięciu startujących zawodników i zawodniczek oraz znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej!

W pierwszym dniu zawodów do południa rywalizowali młodzicy i juniorzy młodsi. Pierwsze miejsca i złote medale w tej konkurencji zdobyli: Jakub Pietrzykowski, Hania Grześ i Zuza Kiwak. Brązowy krążek wywalczyła z kolei Karolina Danek. Popołudniu do rywalizacji przystąpili seniorzy. Po bardzo dobrych i twardych walkach wywalczyli kolejno: srebra - Maciej Giziński i Natalia Grześ oraz brąz Natalia Najjar.

W drugim dniu Pucharu Polski Oyama Top startowali nasi trzej juniorzy, którzy po dobrych walkach wywalczyli dwa srebra autorstwa Dawida Mizery i Antka Jeremenko. Do tego czwarte miejsce zajął Bartek Radecki.

Łącznie Jeleniogórski Klub Oyama wywalczył trzy złota, cztery srebra i dwa brązy, a finalnie również trzecie miejsce drużynowo na około 40 klubów. Trenerem wszystkich zawodników jest shihan Rafał Majda (5 dan).