Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5392
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fałszywy policjant został zatrzymany

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 11:44
Aktualizacja: Czwartek, 30 stycznia 2020, 14:39
Autor: 112
Jelenia Góra: Fałszywy policjant został zatrzymany
Fot. Archiwum Policji
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 36–letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o serię oszustw na szkodę seniorów.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 24 stycznia około godziny 14.00 w Jeleniej Górze. Tego dnia mężczyzna próbował również wyłudzić pieniądze, tym razem od 83-letniego mieszkańca Jeleniej Góry oraz od 73-letniej jeleniogórzanki. Pokrzywdzeni zorientowali się jednak, że może to być próba oszustwa i powiadomili Policję. Podjęte przez czynności pozwoliły na jego zatrzymanie na jednej z ulic w mieście. Mężczyzna posiadał przy sobie etui z symbolami policyjnymi, które imitowało legitymację policyjną.

Jak ustalono, podejrzany w styczniu br. dopuścił się w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie oraz w innych miastach w Polsce serii oszustw na szkodę seniorów. 36-latek działał w ten sposób, że dzwonił na numer stacjonarny i podawał się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W trakcie rozmowy informował, że prowadzone jest śledztwo w stosunku do pracowników banku, w którym mają oni zgromadzone środki pieniężne. Celem postępowania jest rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się oszustwami i polecił im wypłacenie i wydanie całej gotówki. Seniorzy, którzy uwierzyli fałszywemu policjantowi, zgodnie z jego wskazaniami wybierali gotówkę ze swojego konta, a następie mu ją przekazywali.

Wstępnie mężczyzna oszukał co najmniej 9 osób na kilkadziesiąt tysięcy złotych z: Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Wrocławia, Wałbrzycha, Giżycka i innych miast. 36-latek próbował również wyłudzić pieniądze od innych seniorów, ale zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na to, że jego rozmówcy zorientowali się, że może to być próba oszustwa i się rozłączali – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. 26 stycznia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – dodaje rzeczniczka.

Twoja reakcja na artykuł?

54
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
6
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group