Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3325
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Fałszowanie pieniędzy zbrodnią

Czwartek, 18 lutego 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Fałszowanie pieniędzy zbrodnią
Fot. Policja
Zarzut podrabiania polskich banknotów przedstawił prokurator rejonowy w Bolesławcu Wojciechowi S. Został zatrzymany także jego kompan, który fałszywki puścił do obiegu. Obaj panowie siedzą w areszcie tymczasowym. Grożą im surowe kary.

Podrabianie pieniędzy stanowi zbrodnię, za którą kodeks karny przewiduje karę nawet do 25 lat więzienia.
Podrobione z pomocą sprzętu komputerowego pieniądze wziął od „producenta” jego kolega, 28-letni Łukasz C. W styczniu zapłacił nimi w jednej z aptek. Łączna wartość fałszywek to 30 złotych. W minioną niedzielę, kiedy próbował zapłacić „trefną” pięćdziesiątką w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca, został zatrzymany przez policję.

– Puszczanie w obieg podrobionych pieniędzy, lub przyjmowanie ich celem puszczenia w obieg, lub chociażby celem udzielenia pomocy w ich zbyciu, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat – tłumaczy Marcin Zarówny.

Obydwaj podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów. Sąd Rejonowy w Bolesławcu uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Kodeks karny penalizuje także puszczanie w obieg podrobionych albo przerobionych pieniędzy przez osoby, które pieniądze te otrzymały jako prawdziwe, a więc zostały przy tym oszukane. W związku z tym osoby, które mają jakiekolwiek podejrzenia odnośnie autentyczności banknotów, które znalazły się w ostatnim czasie w ich posiadaniu, powinny poinformować o tym fakcie Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu lub najbliższą jednostkę policji – czytamy w komunikacie jeleniogórskiej prokuratury okręgowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group