Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 2682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fałszowane ciuchy na straganach

Wtorek, 18 grudnia 2007, 9:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fałszowane ciuchy na straganach
Fot. ŁOSG
Podróbki odzieży markowych firm ujawnili strażnicy graniczni na targowisku miejskim. Po wejściu w życie traktatu z Schengen i otwarciu granic tego typu kontrole będą jeszcze częstsze.

W trakcie kontroli prowadzonej na targowisku w Gryfowie Śląskim funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii, przy których ujawnili odzież noszącą podrobione znaki firm Puma, Adidas, Nike, Ferrari – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni przeszukali pokoje, gdzie mieszkali sprawcy. Tam znaleźli kolejne podrobione przedmioty. Łącznie strażnicy graniczni zatrzymali odzież – dresy, koszulki, czapki, spodnie, buty – o szacunkowej wartości 40 tys. zł.

Handel podrabianą odzieżą, sprzętem sportowym, elektroniką użytkową, wyrobami tytoniowymi, zabawkami zagrożony jest karą grzywny do 5 tys. zł, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat dwóch.
Osobie, która uczyniła sobie z handlu podróbkami stałe źródło dochodu, grozi kara więzienia od sześciu miesięcy do lat pięciu.

W nocy z 20 na 21 grudnia zaczyna na granicach obowiązywać traktat z Schengen. Granice będzie można przekraczać bez kontroli, a straż graniczna zajmie się kontrolami w strefie nadgranicznej i wzmocni patrole policji. Będzie bezpieczniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group