Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5264
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fałszerstwo pomogło do czasu

Wtorek, 5 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 grudnia 2006, 18:23
Autor: TEJO
Na prowadzeniu podwójnej księgowości wpadli buchalterka i ojciec jednego z pracowników jeleniogórskich firm. Oficjalnie pracownikom wypłacano najniższą pensję krajową. Po cichu, na rękę, dostawali znacznie więcej.

Sprawczyni ma 65 lat, sprawca – 61. Ona jest księgową w jednej z jeleniogórskich hurtowni. On nie jest pracownikiem firmy (zatrudniony jest tam jego syn). Jednak – jak ustaliła policja – to właśnie mężczyzna był „mózgiem” całego procederu

Niezależnie od prowadzonej w hurtowni księgowości, jeleniogórzanin prowadził swoją księgowość. W zeszytach wpisywał faktyczne obroty przedstawicieli handlowych i rzeczywiste wynagrodzenie.

Z oficjalnej księgowości wynika, że pracownicy zarabiali najniższą krajową, ale zabezpieczona przez policję dokumentacja potwierdza, że otrzymywali na „rękę” znacznie więcej, co potwierdzali własnoręcznym podpisem.

Policjanci zabezpieczyli dokumenty świadczące o popełnieniu przestępstwa.
– Kobiecie i mężczyźnie najprawdopodobniej zostaną postawione zarzuty fałszowania dokumentacji oraz naruszenia przepisów prawa o ubezpieczeniach społecznych – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Za te przestępstwa zatrzymanym grozić może kara do 5 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group