Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6986
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fałszerstwo pomogło do czasu

Wtorek, 5 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 grudnia 2006, 18:23
Autor: TEJO
Na prowadzeniu podwójnej księgowości wpadli buchalterka i ojciec jednego z pracowników jeleniogórskich firm. Oficjalnie pracownikom wypłacano najniższą pensję krajową. Po cichu, na rękę, dostawali znacznie więcej.

Sprawczyni ma 65 lat, sprawca – 61. Ona jest księgową w jednej z jeleniogórskich hurtowni. On nie jest pracownikiem firmy (zatrudniony jest tam jego syn). Jednak – jak ustaliła policja – to właśnie mężczyzna był „mózgiem” całego procederu

Niezależnie od prowadzonej w hurtowni księgowości, jeleniogórzanin prowadził swoją księgowość. W zeszytach wpisywał faktyczne obroty przedstawicieli handlowych i rzeczywiste wynagrodzenie.

Z oficjalnej księgowości wynika, że pracownicy zarabiali najniższą krajową, ale zabezpieczona przez policję dokumentacja potwierdza, że otrzymywali na „rękę” znacznie więcej, co potwierdzali własnoręcznym podpisem.

Policjanci zabezpieczyli dokumenty świadczące o popełnieniu przestępstwa.
– Kobiecie i mężczyźnie najprawdopodobniej zostaną postawione zarzuty fałszowania dokumentacji oraz naruszenia przepisów prawa o ubezpieczeniach społecznych – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Za te przestępstwa zatrzymanym grozić może kara do 5 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
736
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group