Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5176
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fajfy cieplickie i rodzinne warsztaty z Przystanią Twórczą

Czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:59
Aktualizacja: Sobota, 29 sierpnia 2020, 8:07
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Fajfy cieplickie i rodzinne warsztaty z Przystanią Twórczą
Fot. Przystań Twórcza
Przypominamy, że Fajfy cieplickie odbywają się w każdy wakacyjny piątek o piątej. Są też bajkowe Warsztaty artystyczne ze spektaklami dla całych rodzin i zajęciami tanecznymi zumby w „Parku Norweskim – Parku Kultury”. Kolejne takie zajęcia - w najbliższą sobotę (29.08) o godz. 15.00 przy kamiennej scenie. Organizatorem jest Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Przez całe wakacje, co piątek od godz. 17.00 do 20.30 w Parku Norweskim odbywają się Fajfy cieplickie, czyli wieczory taneczne do najlepszej muzyki puszczanej przez DJ w przepięknych okolicznościach przyrody. W sierpniu o godz. 18.00 można też wziąć udział w otwartych warsztatach tanecznych – salsy i nie tylko, prowadzonych przez Szkołę Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka.

Warsztaty rodzinne:

Park Kultury z Rufim Rafim i „Toy Toy Circus Schow” - 29.08.2020 r. godz. 15.00 – 17.15.
Radosne warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Toy Toy Circus Schow” znakomitego Teatru Czerwona Walizka i znanego wszystkim dzieciom klauna Rufi Rafi oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonają zabawne Cyrkowe Laleczki z pończoch, waty i guzików, wezmą udział w prawdziwym plenerze malarskim i na podobraziach, stworzą portrety klaunów i postaci cyrkowych, a na folii namalują zabawne karykatury bliskich. Klaun Rufi Rafi wyczaruje Maszynę Kleksograficzną na korbkę, przy pomocy której będzie można namalować magiczny obraz. Rozlewające się na wirującą powierzchnię farby tworzą malownicze obrazki przypominające mandale. Każdy obrazek jest niepowtarzalny. Klaun Rufi Rafi zaprezentuje również pokaz baniek mydlanych. Spektakl „Toy Toy Circus Schow” - Skrzynia pełna starych zabawek… Zabawek? Czy może artystów cyrkowych? Kto wie co może się wydarzyć, gdy jeden klaun odkrywa starą skrzynię? Jedno jest pewne: … panie, panowie cyrk przyjechał ….! Spektakl „Toy Toy Circus Show” inspirowany jest starymi zabawkami, a całość utrzymana w stylu „retro”. Klaun odkrywając sekrety starej walizki, wyciąga z niej zabawki i tworzy z nimi przedstawienie cyrkowe…. wciągając także na scenę publiczność. Spektakl jest okraszony muzyką na żywo, tworzoną na rzadko już spotykanym instrumencie - katarynce. Po spektaklu zapraszamy całe rodziny na energiczną zumbę w plenerze, podczas której każdy będzie mógł poznać kroki inspirowane tańcami latynoskimi. To również wspaniała forma ćwiczeń ruchowych, gdyż zumba wykorzystuje elementy aerobiku i fitness.

Dodatkowo można skorzystać z atrakcji zaplanowanych przez Straż Miejską m.in. z przejażdżki gokartami po miasteczku ruchu drogowego, nauczyć się pierwszej pomocy na fantomie, czy też ułożyć wielkie puzzle z jeleniogórskim Rynkiem.

Imprezy realizowane są z zadania publicznego pod tytułem „Park Norweski – Park Kultury”, dofinansowanego z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group