Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7473
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: FAIR PLAY dla Muzeum Sportu i Turystyki

Czwartek, 5 marca 2015, 8:48
Aktualizacja: 8:51
Autor: Mea
Karpacz: FAIR PLAY dla Muzeum Sportu i Turystyki
Fot. Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu otrzymało wyróżnienie Fair Play PKOl. 2014 w kategorii „Promocja fair play” za 40 lat otwartości na problematykę olimpijską. – Od lat krzewimy ideę olimpijską – mówił Zbigniew Kulik, dyrektor muzeum, który odebrał nagrodę.

Gala wręczenia nagród 48. Konkursu Fair Play PKOl. odbyła się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Nagrody, dyplomy i wyróżnienia wręczali m.in.: Halina Zdebska-Biziewska, przewodnicząca klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat oraz prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

Wyróżnienie zostało przyznane Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu za wszystkie organizowane przedsięwzięcia mające związek ze sportem, w których zasady fair play były i są pojęciami nadrzędnymi.
- Bardzo cieszymy się z nagrody. Muzeum powstało w 1974 r. i w ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 40-lecia. Współorganizujemy również Dni Olimpijczyka oraz prowadzimy spotkania ze znanymi sportowcami – powiedział Zbigniew Kulik.

Główną nagrodę, Trofeum Fair Play, które honoruje szczególny czyn czystej gry otrzymał znakomity polski tenisista Łukasz Kubot. Przyznano także Dyplomy Fair Play za "Czyn czystej gry", wyróżnienia w kategoriach: "Kariera sportowa i godne życie po jej zakończeniu" i "Promocja idei fair play".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group