Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4673
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ex–prezydent Jeleniej Góry zrezygnował z kandydowania do Senatu

Czwartek, 1 września 2011, 15:20
Aktualizacja: Piątek, 2 września 2011, 7:49
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Ex–prezydent Jeleniej Góry zrezygnował z kandydowania do Senatu
Fot. Archiwum
Były prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski miał ubiegać się o mandat z okręgu nr 2 (obejmującego m.in. powiat jeleniogórski) z komitetu Rafała Dutkiewicza „Obywatele do Senatu”. Jednak ten jeleniogórski samorządowiec i doktor nauk ekonomicznych w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w wyborach do Senatu.

Marek Obrębalski, który w ubiegłym roku związał się ze środowiskiem politycznym Rafała Dutkiewicza, lidera inicjatywy „Obywatele do Senatu”, miał być jednym z faworytów wyborów w Jeleniej Górze. Lecz angażując się w życie osobiste (ślub i wesele swojej córki), były prezydent Jeleniej Góry nie zdołał w tak krótkim czasie zebrać wymaganych do rejestracji dwóch tysięcy podpisów poparcia.

Ale to nie brak podpisów był powodem jego rezygnacji z kandydowania. Termin rejestracji kandydatów minął 30 sierpnia (we wtorek) o północy. Te wymagane głosy Marek Obrębalski miałby szansę zebrać, lecz lokalni samorządowcy w ostatnim dniu rejestracji poprosili go, by pozostał ich reprezentantem w sejmiku. Z tego powodu nie wystartuje do Senatu. Aktualnie Marek Obrębalski jest radnym sejmiku województwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group