Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7325
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Euroregion "Nysa" wybrał władze

Wtorek, 26 lutego 2019, 10:04
Aktualizacja: Czwartek, 28 lutego 2019, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Euroregion "Nysa" wybrał władze
Fot. Przemek Kaczałko
W związku z upływem kadencji samorządowców, przedstawiciele polskiej części Euroregionu Nysa spotkali się wczoraj (25.02) w Hotelu Mercure na zebraniu sprawozdawczo–wyborczym, podczas którego podsumowano minioną kadencję oraz wybrano władze na najbliższe 5 lat. Na czele organizacji pozostanie Piotr Roman – prezydent Bolesławca.

W Krajowej Konferencji Euroregionu Nysa wzięli udział przedstawiciele niemal 50 samorządów, zrzeszonych w tejże organizacji.

Dla Euroregionu najważniejsze jest dbanie o interesy jego członków, którym są gminy, powiaty i od niedawna Województwo Dolnośląskie - podkreślił Piotr Roman, prezydent Euroregionu Nysa. - Absolutnym priorytetem jest wspieranie i wspomaganie wszystkich projektów - nie tylko zgłaszanych przez jednostki samorządu terytorialnego, ale też stowarzyszenia, straże pożarne, kluby - wymieniał P. Roman.

Organizacja operuje również Funduszem Współpracy Młodzieży, dzięki któremu udało się dofinansować około tysiąca wyjazdów młodzieży.

Bardzo mocno wspiera nas Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Współpraca statystyków to bardzo ciekawe wydawnictwa, które pokazują trendy porównując z tym, co dzieje się w Saksonii i Czechach - podsumowywał prezydent Euroregionu, który został wybrany również na nową kadencję i jak zaznacza, wyzwań jest ciągle wiele...
Nasz region wciąż jest stosunkowo biedniejszy od pozostałej części Dolnego Śląska. Wrocław to już ponad 100 procent PKB na jednego mieszkańca (europejskiego wskaźnika), Zagłębie Miedziowe również około 100 procent, natomiast region jeleniogórski 55 proc., a wałbrzyski 50 proc. - mówił Piotr Roman. - Cieszy fakt, że rząd - szczególnie Ministerstwo Rozwoju - i Bruksela traktują tak poważnie euroregiony, włączając nas w proces programowania - dodał szef zrzeszenia samorządowców.

W wyniku tajnego głosowania, wybrano 10-osobowy Konwent Euroregionu Nysa, następnie wybrani ukonstytuowali się wybierając na szefa Piotra Romana, a na wiceprezydentów Krzysztofa Wiśniewskiego (starosta powiatu jeleniogórskiego) i Jerzego Łużniaka (prezydenta Jeleniej Góry). Skarbnikiem został Edward Dudek (wójt Jeżowa Sudeckiego).

Twoja reakcja na artykuł?

10
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
4
20%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group