Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5944
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Estrada Młodych” pod batutą Dawida Runtza

Wtorek, 8 marca 2016, 7:33
Aktualizacja: 7:36
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Estrada Młodych” pod batutą Dawida Runtza
Fot. Archiwum Filharmonii
W czwartek (10.03) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert zatytułowany “Estrada Młodych” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Dawida Runtza. Prowadzenie: Dominika Łukasiewicz. Cena biletu: 20 zł.

W programie koncertu: Antonín Dvořák – Serenada d-moll na instrumenty dęte op. 44 oraz Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada B-dur Gran Partita KV 361.

Dawid Runtz od 2011 roku jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Katedry Dyrygentury Symfoniczno-Operowej, kształcącym się pod kierunkiem maestro prof. Antoniego Wita. Od sezonu artystycznego 2014/2015 współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, jako asystent dyrygenta przy produkcjach scenicznych. W ostatnim sezonie artystycznym zadebiutował m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W 2013 roku został laureatem II nagrody I Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu oraz nagrody specjalnej Dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej. Obok osiągnięć dyrygenckich, odnosił także sukcesy kompozytorskie. W roku 2010 roku zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim Uczniowskie Forum Muzyczne w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ogłoszonym w ramach Roku Chopinowskiego, za skomponowanie utworu Evolution na orkiestrę kameralną. W czerwcu 2016 roku poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas koncertu dyplomowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group