Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4355
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Energetyczna lekcja – zgłoś szkołę i weź udział w programie

Czwartek, 16 października 2014, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Region: Energetyczna lekcja – zgłoś szkołę i weź udział w programie
Fot. Organizator
Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zareagować w sytuacji niebezpieczeństwa? – odpowiedzi m.in. na te pytania pojawią się na wyjątkowych zajęciach programu edukacyjnego „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Ruszyła kolejna edycja, obejmująca zasięgiem szkoły z województw południowej Polski, w tym Dolnego Śląska.

Jak wynika z raportu podsumowującego pierwszą edycję akcji, to brak odpowiedniej wiedzy na temat zasad właściwego korzystania z energii elektrycznej jest najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem dzieci. Wpływ na to ma również lekceważenie tych zasad przez rodziców. Dlatego organizatorzy akcji przygotowali bezpłatne zajęcia na ten temat.

- Bezpłatne, edukacyjne zajęcia prowadzone przez ekspertów, złożone z quizów i zadań zręcznościowo-logicznych, gry online oraz objazdowe miasteczka – to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotował Tauron dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy programu dowiedzą się, czym jest prąd elektryczny, jak powstaje i dociera do domów oraz jakie urządzenia zasila. W ten sposób przez cały rok szkolny firma będzie edukować dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej – informuje Marcin Marzyński, szef Biura Komunikacji TAURON Dystrybucja.

Szkoły, które chcą wziąć udział w programie, więcej informacji znajdą na stronach internetowych: www.bezpiecznikitaurona.pl i www.krainatauronka.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group