Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5879
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Emma ciągle szaleje

Niedziela, 2 marca 2008, 12:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2008, 7:26
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Emma ciągle szaleje
Fot. Mar
Huraganowy wiatr, który przez sobotę nękał całą Polskę, w Jeleniogórskiem nie spowodował większych strat, ale napędził ludziom strachu i spowodował sporo zamieszania. Straż pożarna wciaż usuwa szkody spowodowane przez Emmę.

W nocy wichura zelżała, ale w niedzielę znów przybrała na sile, choć nie wieje już tak mocno, jak dzień wcześniej. Strażacy sumują interwencje i wciąż wyjeżdżają, aby usuwać skutki wichury.

W regionie interweniowano kilkadziesiąt razy, głównie przy zwalonych drzewach. W niedzielę konar runął na drogę między Szklarską Porębą a Świeradowem za zakrętem śmierci. Zwalone gałęzie blokowały także przejazd z Jeleniej Góry do Karpacza.

Wiatr uszkodził latarnie uliczne i elementy sygnalizacji świetlnej, między innymi przy ul. Różyckiego nieopodal ryneczku na osiedlu Zabobrze. Pogięte i poprzewracane zostały także tablice reklamowe.
Powalone drzewa leżały w okolicach Stawów Podgórzyńskich. Strażacy piłowali nadwyrężone konary w kilku miejscach w Jeleniej Górze.

Na ulicy Kiepury późnym popołudniem nadwyrężony przez wicher parkan przygniótł dwa samochody powodując uszkodzenia karoserii. Pojazdy uwolniła z pułapki straż pożarna, a policja zajmie się zarządcą terenu, który jest odpowiedzialny za należyte jego utrzymanie.

Na szczęście wichura nikomu nie wyrządziła krzywdy. A stan wody w rzekach po wczorajszym alarmie, w niedzielę zaczął opadać. W nocy wiatr ma stopniowo słabnąć, ale służby kryzysowe wciąż są w stanie gotowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group